Zamówiłam okna na budowę domu

 Moja budowa domu powoli posuwa się do przodu. Niczego jednak nie należy przyspieszać, bo lepiej zrobić coś wolniej a dokładniej, niż żeby tak na szybko zrobić i potem poprawiać. Takie jest moje zdanie.

Okna gotowe do montażu

solidnie wykonane okna z Bielska BiałejNajwiększy problem do tej pory miałam z oknami. Nie wiedziałam, że jest tyle możliwości wyboru! Liczyłam że zamówię zwykłe plastikowe, białe okna, i liczyć się będzie tylko to na jaki wymiar mają być. A tu się okazało, że mogą być w różnych kolorach, wykonane z różnych materiałów, czy też mieć nawet różne szyby. Dla mnie była to czarna magia. Chciałam mieć solidnie wykonane okna z Bielska Białej, jednak jak mają one wyglądać? Oglądałam wystawy okien, żeby zobaczyć jak będą one wyglądały w naturze. Wiadomo, że na obrazku to różnie bywa i czasem oferta nie jest taka dobra na jaką wygląda. Wybrałam okna plastikowe, jednak takie, które z jednej strony imitują fakturę drewna. Ta strona będzie od środka, a na zewnątrz zwykłe białe. Dzięki temu kolor tynku będzie pasował, a w środku będę miała przyjemniejszą atmosferę i okna będą pasowały do drewnianych mebli. Sprawdziłam też dokładnie parametry okien. Muszą być one bardzo szczelne, a jednocześnie mieć opcję mikrowentylacji, co się przydaje, szczególnie w nocy, kiedy nie chcemy otwierać okien, ale chcemy mieć dostęp świeżego powietrza. Cena również miała znaczenie, bo nie chciałam przepłacać. Jednak trafiłam na promocję, więc sporo zaoszczędziłam. Dobrze że się nie spieszyłam z wyborem okien, bo tak to dokonałam dobrego wyboru i jestem zadowolona.

Moje solidnie wykonane okna czekają teraz na montaż. Są już przygotowane otwory okienne i wszystkie narzędzia kupione, więc fachowcy budowlańcy mogą zabierać się do dzieła. Mam nadzieję, że szybko im to pójdzie i mój dom przejdzie w stan zamknięty.