Zalety butów ortopedycznych

 

Wśród chorób narządu ruchu jest wiele jednostek chorobowych z dziedziny reumatologii, ortopedii, traumatologii, czy nawet neurochirurgii. Często zapomina się jednak o tak ważnej grupie schorzeń jak wady postawy. Są to zaburzenia w budowie i funkcjonalności poszczególnych segmentów ciała. Należy im przeciwdziałać.

Korygowanie wad za pomocą butów ortopedycznych

polecane buty ortopedyczne memoZaburzenia budowy i funkcjonalności mogą dotyczyć najczęściej poszczególnych partii kręgosłupa (zwłaszcza piersiowego i lędźwiowego), bioder, stawów kolanowych, a także stóp. Niestety szkielet człowieka to jedna wielka biomechaniczna maszyna, dlatego jedne wady prowokują kolejne. Dobrym przykładem jest koślawość pięt, która prowadzi do koślawości kolan, to z kolei sprawia, że uda rotują się do wewnątrz, a przodopochylenie miednicy się zwiększa. To wszystko przyczynia się do powiększenia lordozy lędźwiowej, co skutkuje zaburzeniami pracy narządów jamy otrzewnej, ale także odznacza się bardzo wyraźnymi dolegliwościami bólowymi. Ważne jest więc korygowanie wad postawy na każdym poziomie, dlatego w pierwszej kolejności należy zadbać o stopy. Polecane buty ortopedyczne Memo pomagają w przywróceniu prawidłowej mechaniki stawów skokowych górnych oraz dolnych, przyczyniając się w ten sposób do zredukowania koślawości pięt. Buty ortopedyczne są bardzo skuteczną pomocą korekcyjną. Warto je stosować zwłaszcza u dzieci, ponieważ u nich dopiero kształtuje się układ ruchu.

Schorzenia narządu ruchu to nie tylko zwyrodnienia, ale także wady postawy. Należy im przeciwdziałać jak najskuteczniej i przede wszystkim kompleksowo, ponieważ dotyczą one wielu stawów jednocześnie. Ważnym elementem korekcji postawy w przypadku jej zaburzeń jest stosowanie odpowiednio dobranych butów ortopedycznych.