Zakładanie ogrodu od podstaw

Jeśli tylko mamy odpowiednią działkę i wiele chęci do zaprojektowania ogrodu, nie musimy w ogóle się przejmować zatrudnianiem kogoś takiego jak projektant ogrodów i postawić jedynie na swoje koncepcje i gust. W sieci bez problemu znajdziemy wiele programów, które pomogą nam osiągnąć wymarzony efekt. Nie wymagają przy tym wielkiej wprawy a dzięki wbudowanej bazie roślin oraz informacji na ich temat większość czynności wiąże się na obejrzeniu danego krzewu, po czy m przesunięciu go na teren działki, by go umieścić.

Jak założyć ogród?

Wycinanie drzewJedną z pierwszych czynności jaką powinniśmy wykonać to gruntowne obejrzenie działki i stwierdzenie czy wogóle występuje u nas jakieś zalesienie. Jeśli nie, nie ma żadnego problemu. Jeśli jednak tak to w zależności od ich grubości możliwe, że będziemy musieli udać się do lokalnego urzędu w sprawie konsultacji i uzyskania ewentualnej decyzji o wycince. W przypadku pozytywnej odpowiedzi możemy bez problemu przystąpić do jego usunięcia, w przypadku odmownej… przynajmniej próbowaliśmy, a teraz trzeba będzie rozważyć koncepcję ogrodu zawierające owe drzewo. Wycinka drzew wbrew pozorom nie trwa drogo a wśród usług drwalskich znajduje się również wywód obalonego drzewa oraz w zależności od firmy usługa taka jak frezowanie pni. Pielęgnacja ogrodów jak i ogólnie pielęgnacja terenów zielonych jest wyjątkowo trudna, dla tego warto jest rozważyć instalacji siatki przeciwko kretom, w celu uniknięcia danych szkodników w przyszłości oraz instalacji wodnej, która zdecydowanie odciąży nas od codziennego obowiązku podlewania wszystkich krzewów oraz zapewniania odpowiedniej wilgotności gleby w czasie zakładania trawnika. Podczas wyboru roślin warto również zwrócić uwagę nie tylko czy dana roślinka nam się podoba, ale na takie informacje jak klimat w jakim żyje, czy przepada za ekspozycją na słońce – czy może woli półmrok. Będzie miało to wpływ na to, ile czasu będziemy musieli im poświęcić w przyszłości i czy za kwartał nie będzie potrzeby ich przesadzania, bo kąt świecenia słońca będzie inny niż podczas sadzenia.

Przed zasadzeniem najlepiej jest je zestawić z sobą i określić które rośliny najlepiej komponują się z którymi, a które wprost przeciwnie, lepiej postawić po przeciwnych stronach ogrodu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą:

Logo A-garden