Zadania kurtyn paskowych

Każdy magazyn lub hala produkcyjna to specyficzne miejsce, będące zazwyczaj dużą, otwartą przestrzenią. Praktycznie w każdym taki miejscu istnieje konieczność wydzielenia innych pomieszczeń, które ze względów logistycznych nie powinny być odgradzane standardowymi drzwiami. Istnieją inne rozwiązania, które sprawdzają się w dużych firmach od lat. 

Kurtyny paskowe w magazynach

kurtyny paskowe na drzwiW naszym kraju cały czas rośnie ilość powstających hal produkcyjnych czy też magazynowych. Widać to szczególnie na peryferiach dużych miast, gdzie często kilometrami rozciągają się hektary wielkich, blaszanych budynków. Logistyka w takich miejscach musi być dobrze przemyślana, żeby cała hala funkcjonowała sprawnie. Oddzielne pomieszczenia, które są konieczną częścią przede wszystkim magazynów, wydziela się w różny sposób. Najczęściej odgradzają je specjalne kurtyny paskowe na drzwi, które są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Są to paski wykonane zazwyczaj z transparentnej folii pcv i skutecznie chronią one przed na przykład przedostawaniem się zbyt dużej ilości kurzu z terenu hali produkcyjnej. Takie paski są też praktyczne z tego względu, że można przez nie swobodnie przejechać wózkiem widłowym. Znacznie ułatwia to poruszanie się po hali. Gdyby zamiast pasków były użyte drzwi, ich ciągłe zamykanie i otwieranie nie tylko zajęłoby czas, ale mogłoby spowodować szybkie uszkodzenia drzwi. Kurtyny paskowe możemy też zauważyć we wszelkiego rodzaju chłodniach, czy też w magazynach marketów. 

Na magazynach czy halach produkcyjnych rzadko kiedy stosuje się standardowe drzwi. Zazwyczaj oddzielne pomieszczenia wydziela się za pomocą kurtyn paskowych, wykonanych z folii pcv. Kurtyny te znacznie ułatwiają poruszanie się po hali i skutecznie oddzielają poszczególne miejsca.