Wykorzystanie szklanych butelek w przemyśle kosmetycznym

Każdy z nas używa na co dzień jakichś kosmetyków – do twarzy, do rąk, pielęgnacyjnych, czyszczących czy pachnących. Ponieważ współcześnie niemal wszystkie artykuły tego rodzaju są zbliżonej jakości, ich producenci zaczęli przywiązywać większą wagę do tego, w czym są one sprzedawane, ponieważ opakowanie nierzadko decyduje o podniesieniu sprzedaży.

Kosmetyki w szklanych butelkach

butelka szklana 100mlPrzede wszystkim liczy się to, żeby opakowanie w pierwszej kolejności przyciągało uwagę, a następnie zatrzymywało ją na sobie. Jeśli nawet zawartość dwóch produktów jest niemal identyczna, jednak pojemnik wyróżnia się na tle innych, klient będzie w stanie zapłacić za niego więcej, ponieważ będzie mu się wydawało, że kupuje produkt wyższej klasy. Od małego plastikowego kubełka zawsze będzie lepsza butelka szklana 100ml, ponieważ sprawia wrażenie lepszej. Prawda jest taka, że w szklanej butelce krem znacznie dłużej zachowa swoje właściwości, dlatego faktycznie jest lepszym rozwiązaniem, jednak klientowi nierzadko chodzi wyłącznie o sam wygląd. Dobrej jakości szkło stanowi także materiał dużo trwalszy od plastiku. Co więcej, szklana buteleczka lepiej nadaje się do transportu, ponieważ w jej przypadku nigdy nie może mieć miejsca sytuacja, w której zawartość plastikowej tubki znalazła się we wnętrzu walizki, do której ktoś starał się zmieścić nieco więcej rzeczy, niż powinien. Kolejną zaletą szkła jest to, że jest ono materiałem ekologicznym – po pierwsze dlatego, że ulega rozkładowi znacznie szybciej niż plastik, po drugie – i przede wszystkim – dlatego, że jest surowcem podlegającym recyklingowi.

Wtórne wykorzystanie szkła czyni je najbardziej ekologicznym materiałem na opakowania na całej planecie – w przeciwieństwie do papieru, który również można wielokrotnie przetwarzać, nie ulega ono bowiem częściowemu zniszczeniu w procesie przetwórczym.