Wydajne promienniki z ceramicznymi obudowami

Mimo popularności i wielokrotnie zachwalanej wydajności, grzejniki na podczerwień nie są wolne od mankamentów. Metoda ich działania, która jest ich największą zaletą, jest równocześnie ich największą wadą, gdyż najlepiej działają w pomieszczeniach z dużą ilością wyposażenia, mogącego oddawać ciepło po naświetleniu promieniami podczerwieni.

Nowoczesne grzejniki na podczerwień

ceramiczne promienniki podczerwieniOznacza to iż grzejniki tego typu nieszczególnie dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, w których nie ma wyposażenia które mogłyby oświetlać, takich jak sale konferencyjne czy biura. Producenci promienników i grzejników na podczerwień szybko zauważyli owy mankament, i wprowadzili do sprzedaży ceramiczne promienniki podczerwieni. Podczas gdy działają one na takiej samej zasadzie jak standardowe wersje, podnosząc temperaturę przedmiotów w zasięgu tak, by oddawały ciepło do otoczenia, znacznie lepiej działają w pomieszczeniach w których nie ma zbyt wielu elementów wyposażenia. Obudowy z ceramicznego materiału, doskonale absorbującego promienie podczerwieni, oddają bowiem ciepło do otoczenia niezależnie, więc umożliwiają znaczne zwiększenie wydajności normalnego grzejnika na podczerwień w pomieszczeniach w których normalnie takie urządzenie nie byłoby zbyt wydajne.

Nie różnią się w pozostałych aspektach od normalnych grzejników, i są od nich tylko nieznacznie droższe, dlatego też zakup takich urządzeń do pomieszczeń biurowych jest zdecydowanie dobrą alternatywą nie tylko dla zwykłych grzejników na podczerwień, ale również dla konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Co więcej, obudowy mogą być często formowane w taki sposób, by grzejnik spełniał również rolę ozdoby lub części wystroju pomieszczenia, i nie odstawał wyglądem od reszty elementów wyposażenia.