poremontowy odbiór

Wyburzanie budynków w miastach i poremontowy odbiór

Ostatnimi czasy polskie miasta przeżywają prawdziwy renesans. Remontuje się budynki, konserwuje stare kamienice, wyburza niepotrzebne budynki. I właśnie te niepotrzebne budynki, które są przeznaczone do wyburzenia, stanowią największy kłopot.

Poremontowy odbiór to wygoda

poremontowy odbiór Człowiek produkuje śmieci, a potem musi się ich pozbywać. Wystarczy spojrzeć do naszych koszy na śmieci, by zobaczyć jak wiele śmieci produkujemy. Wywóz śmieci nas nie dotyczy. Robią to za nas służby komunalne. Czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy kiedy ten odbiór śmieci miał miejsce i w sumie jakoś specjalnie nas to nie interesuje. Jednak co w przypadku naprawdę dużych śmieci, które dotyczące całego miasta? Gdy wyburzamy jakiś budynek, mamy przede wszystkim mnóstwo gruzu. Wiadomo, że z takiego wielkiego budynku, będzie wielka hałda tego materiału. I choć w tym wypadku oczywistym jest wywóz gruzu, nie zawsze się tak dzieje. Mieszkam koło kilku takich budynków, które zostały wyburzone około pięć lat temu. Do dziś stoją jeszcze jakieś małe ścianki i cała sterta gruzu. Nikt się tym nie interesuje, nikt o to nie dba. I choć odbiór gruzu mógłby nastąpić w ciągu tygodnia, nie śpieszy się nikomu. A przecież w tym czasie można by było ten gruz przetworzyć, ponownie wykorzystać i zagospodarować jakoś uzyskany teren. Niestety na takie dobre i sprawne działania na razie się nie zanosi, choć wyburzanych budynków jest coraz więcej. Dla mnie poremontowy odbiór gruzu jest po prostu wygodą. Nie umiałabym żyć tak jak wiele osób, które składują go na swoich podwórkach. Bo może ktoś go weźmie, może kupi.

To jest tak popularny materiał, że powinniśmy go sobie oddawać za darmo. W końcu i my się tego pozbędziemy i ktoś na tym zyska. Ciesze się, że w tak cudownych miastach jak Kraków, nie uderza mnie ten problem.

Więcej na stronie www.gruz-odpady.pl