Wybór odpowiedniego grzejnika

 

Jedną z kwestii przed którą stoimy wybierając rodzaj ogrzewania do mieszkania jest wybór grzejnika. Z pozoru sprawa może wydawać się błaha i prosta. Jednak podobnie jak przy wyborze rodzaju kotła, pieca czy ogrzewania podłogowego decyzja powinna być przemyślana i podjęta na spokojnie.

Jaki grzejnik wybrać do naszego mieszkania?

grzejniki purmoPośpiech jest złym doradcą. Może się potem okazać, że wybrany przez nas grzejnik nie spełnia naszych oczekiwań, a co gorsze nie jest wystarczający do ogrzania danego pomieszczenia. Wiele osób wybierając grzejnik kieruje się jego wyglądem. Dawniej wszystkie grzejniki odstraszały, stanowiąc niezbyt estetyczny, ale konieczny element wyposażenia. Te czasy jednak przeminęły. Dzisiejszy rynek oferuje nam wiele kształtów oraz kolorów grzejników. Trzeba jednak powiedzieć jasno: wygląd nie jest najważniejszy. Grzejniki purmo przykładowo są nie tylko ładne i praktyczne, ale wyróżniają się również dobrymi parametrami. Jakie więc powinny być? Pierwszą kwestią powinien być wybór rodzaju grzejnika. Na polskim rynku najpopularniejsze są następujące typy: grzejniki płytowe, grzejniki członowe, grzejniki drabinkowe, grzejniki konwektorowe oraz grzejniki dekoracyjne. Jeżeli już zdecydujemy się na któryś z nich powinniśmy zastanowić jaką moc ma posiadać nasz grzejnik. To najważniejsze kryterium, który musimy uwzględnić. Równie ważne jest wybranie z jakiego materiału ma być wykonany wybrany przez nas grzejnik. Z czego więc są wykonywane? Z trzech materiałów: ze stali, aluminium oraz żeliwa.

O czym jeszcze musimy pamiętać wybierając grzejnik? Przede wszystkim o tym, aby kierować się parametrami odpowiednimi do pomieszczenia, w którym chcemy grzejnik zainstalować. Ważny jest także jego wygląd, który będzie współgrał z wystrojem wnętrza.