wirtualne biuro

Wirtualne biuro to dobry pomysł na biznes

Wynajmowanie wirtualnych biur oraz biur na godziny stało się w krótkim czasie w Polsce bardzo popularne. Mnóstwo przedsiębiorców na przykład prowadzący biura rachunkowe) dostrzegło z jakimi korzyściami się to wiąże, jakie generuje oszczędności oraz jakiego prestiżu dodać może ciekawa lokalizacja.

Wirtualne biura popularne we Wrocławiu

wirtualne biuroJak pokazują jednak badania największy odsetek przedsiębiorstw, które nie posiadają stacjonarnego biura a wyłącznie wirtualne biuro Wrocław lub na godziny są przedsiębiorcy z Wrocławia. To właśnie w tym mieście wykorzystanych jest największa ilość wirtualnych biur i biur na godziny, w których pracownicy pojawiają się jedynie od czasu do czasu albo i wcale gdyż pełni ono jedynie funkcje sekretariatu w którym odbierane są telefonu i poczta. Co ciekawe nawet w Warszawie, mieście w którym tego typu rozwiązania dotąd najbardziej się sprawdzały, nie ma aż tak dużego zainteresowania ze strony przedsiębiorców takim rozwiązaniem. Znawcy branży twierdzą, iż może to wynikać z faktu, iż warszawscy przedsiębiorcy są o wiele bardziej przywiązani do tradycji posiadania biur stacjonarnych, we Wrocławiu natomiast znalezienie dobrej lokalizacji jest bardzo trudne a dodatkowo niezwykle drogie (często droższe nawet niż w Warszawie). Ponadto Wrocław jest miastem gdzie istnieje jeden z największych odsetków pracowników zdalnych i mobilnych, którzy równie dobrze mogą pracować w domu.

Zamiast płacić legendarne sumy za wynajem albo pracują w terenie, gdzie też stacjonarne biuro nie jest potrzebne. Nie może dziwić jednak fakt, iż nie korzystając z biura nie chcą podawać prywatnego adresu jako siedziby przedsiębiorstwa.