Warto kupić dobry rozrzutnik do obornika

 

Każdy rolnik doskonale wie jak bardzo przydatnym urządzeniem w gospodarstwie rolnym jest rozrzutnik do obornika. Jest to maszyna rolnicza, która ma za zadanie rozdrabniać i równomiernie rozrzucać obornik po polu. Obornik jest świetnym nawozem naturalnym zawierającym wiele składników odżywczych wnikających do gleby, warto zatem zainwestować w dobry rozrzutnik.

Rodzaje rozrzutników do obornika oraz ich zastosowanie

rozrzutniki do obornikaWyróżnić możemy rozrzutniki jednoosiowe oraz dwuosiowe. Zwykle w tylnej części posiadają urządzenie, którego zadaniem jest rozdrabnianie i roztrząsanie obornika. Rozrzutniki do obornika napędzane są zwykle albo przez wał odbioru mocy albo przez silnik hydrauliczny. Roztrząsacz może posłużyć także w celu nawożenia pola kompostem bądź torfem. W maszynach tych zwykle montowane są części standardowe oraz również części niestandardowe, aby dopasować go do wymagań i potrzeb konkretnego użytkownika. Różnica polega także na ładowności urządzenia. Rozrzutniki jednoosiowe najczęściej mieszczą od 2,5 do 3,5 tony. Dwuosiowe to pojemność od 6 ton wzwyż. Pojemność 6 t jest idealnym i wystarczającym rozwiązaniem dla małych i średnich gospodarstw. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla swojego gospodarstwa. Na rynku istnieje wielu producentów tych konkretnych maszyn rolniczych.

Rozrzutniki są urządzeniami niezwykle potrzebnymi. Każdy z nas powinien doceniać i wykorzystywać to co naturalne. Naturalne nawozy są zdrowsze, poprawiają stan gleby co jest niezwykle istotne w pracy rolnika. Warto pamiętać, że kiedyś rozrzutniki nie były dostępne, a nasi dziadkowie musieli włożyć ogrom pracy fizycznej, aby nawozić swoje pola. Dzisiaj wystarczy przeglądnąć oferty producentów, wybrać coś dla siebie i cieszyć się nieskończonym komfortem pracy.