angielski

Wakacje na obozie językowym

Bardzo dużo się od kilku już lat pisze o obozach językowych. Wszyscy właściwie pod niebiosa je wychwalają – i nauczyciele i ich uczestnicy.

Angielski na obozie językowym w Anglii może być świetną alternatywą dla nudnych wakacji w kraju

angielskiZadowoleni są także rodzice oraz nauczyciele języków obcych w szkołach. Postanowiliśmy jednak sprawdzić u źródła – uczestników obozu językowego w Londynie – o ich opinię na temat takiego sposobu spędzania wakacji. ,,Na obozie językowym jestem już drugi raz i bardzo mi się podoba. Moja mama uważa, że najlepiej uczyć się angielski w Anglii czy francuskiego we Francji, więc organizuje mi tego typu wyjazdu. Muszę przyznać, że już po pierwszym obozie językowym poczułem się na zajęciach języka angielskiego o wiele pewniej, znacznie poprawił mi się też akcent oraz po osłuchaniu się z tym jak mówią Anglicy o wiele szybciej jestem w stanie zrozumieć co mówi nauczyciel.” – przyznaje piętnastoletni uczeń. ,,Kursy językowe poza tym, że bardzo ułatwiają późniejszą naukę języka obcego w szkole to jeszcze są fajną przygodą. Akurat kursy w których ja biorę udział są tak fajnie zorganizowane, że jest czas i na naukę i na zwiedzanie. Takie zwiedzanie Londynu z pomocą angielskiego przewodnika nie tylko jest bardzo ciekawe ale i bardzo doszkalające.” – przyznaje czternastoletnia uczestniczka tego samego obozu językowego. ,,Jeżeli ktoś myśli, że kursy językowe są bardzo męczące jest w błędzie. Rzeczywiście uczymy się tu sporo, ale wiele zajęć jest w tak sprytny sposób zorganizowane, że myśląc, że odpoczywasz i tak się uczysz. Najlepszym przykładem tego jest na przykład zwiedzanie Londynu – zwiedzamy go z angielskim przewodnikiem, każdy jest podekscytowany tym, że może zobaczyć i poznać historię Big Bena i charakterystyczną czerwoną budkę telefoniczną.

Nawet nie myśli o tym, że cały czas uczy się angielskiego bo przecież i słucha w tym języku i jeżeli chce o coś dopytać to też w języku polskim nie może tego zrobić.” – przyznaje kolejna siedemnastoletnia uczestniczka obozu językowego w Londynie.