Wagi osiowe są tanie

Wagi osiowe to jeden z najczęściej wybieranych typów wag samochodowych. Cieszą się one wielkim uznaniem i zaufanie licznych przedsiębiorców.

Dlaczego wagi osiowe są tanie?

Waga samochodowaWybór wagi samochodowej to ważna kwestia, gdyż musi być ona nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale przede wszystkim bardzo dokładna i spełniająca wszystkie ważne normy: zarówno prawne jak i jakościowe. Od działania sprzętu ważącego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo kierowcy, samochodu, a także powierzonego towaru. Działanie wagi rzutuje także na opinię firmy, jej rzetelność, więc oczywistym jest, że waga samochodowa powinna być niezawodna i sprawdzona. Waga samochodowa wymaga okresowych legalizacji, których celem jest sprawdzenie, czy sprzęt dobrze pracuje. Wagi samochodowe osiowe są wbudowane w kostkę brukową lub podjazd betonowy, ich działanie polega na tym, że samochód zatrzymuje się na wadze, wjeżdżając na nią, a pracownik obsługujący sprzęt wciska odpowiedni przycisk na głowicy. Najnowsze typy wag wspomagane są przez system komputerowy, który nie wymaga zatrzymywania się samochodu na platformie wagowej i pozwala porównywać odczyt z wcześniejszymi pomiarami. Alternatywą dla wag osiowych są wagi platformowe i najazdowe. Każdy typ jest odpowiedni do zastosowania w logistyce, niemniej należy dobrze przeanalizować, jaka waga najlepiej sprawdzi się w wypadku danego przedsiębiorstwa, tak by użytkowanie było funkcjonalne, bezpieczne i bezproblemowe.

Wagi samochodowe sprawdzają się przy załadunkach i rozładunkach w magazynach i halach sprzedaży, jak również i przy kontrolach drogowych.