waga

W poszukiwaniu wagi

Mam 46 lat i wiele doświadczeń zawodowych. Niejedno już w pracy widziałem, a wiele z tych rzeczy wprawiało mnie w osłupienie. Niejednokrotnie zadawałem sobie pytanie dlaczego niektóre rzeczy się zdarzają. Przecież wystarczyło dobrze zarządzać firmą i nic z tego nie miałoby miejsca.

Waga kolejowa w niektórych biznesach to konieczność

wagaNiekompetencja współpracowników i szefostwa przekonała mnie, by w końcu spróbować w biznesie swoich własnych sił. Udało mi się w ciągu swojego życia odłożyć trochę pieniędzy i bazując na wcześniejszych doświadczeniach, otworzyłem firmę logistyczną. Na razie nie jest to nic dużego, kilka furgonetek i jeden TIR w leasingu. Jedyna rzecz, której brakowało mi, aby wystartować, to waga samochodowa lub waga kolejowa(działa tak samo, tylko ma większy zakres). Każdy kto pracował w branży transportowej wie doskonale, że bezpieczeństwo to nie żarty. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o odpowiednie rozmieszczenie towaru w samochodzie i nie przeciążanie go. Chronić musimy również siebie przed nieprzyjemnymi konswekwencjami niedopatrzeń i wykroczeń. Wagi samochodowe są już bardzo popularnym narzędziem walki ze zbyt ciężkimi pojazdami poruszającymi się po drogach do tego nieprzystosowanych. Dla kierowców ciężarówek i ich pracodawców, mogą być równie bolesną nauczką jak fotoradary.

Spośród wielu dostępnych modeli szczególnie zwróciły moją uwagę wagi najazdowe, jednak ze względu na niewielką ilość miejsca przy rampach naszej siedziby, wygrały wagi platformowe, które nie tylko są mniejsze, ale też mobilne. Można również z powodzeniem ważyć na nich palety i paczki.