Usługi świadczone przez profesjonalne zakłady pogrzebowe

 

Coraz więcej zakładów pogrzebowych specjalizuje się w kompleksowych usługach. Rodzina, która jest pogrążona w żałobie po stracie ukochanej osoby, często nie chce zajmować się wszystkimi formalnościami związanymi z pogrzebem. Dlatego można zlecić te zadania zakładowi pogrzebowemu.

Wybór trumny, kwiatów na pogrzeb, nagrobka

usługi pogrzebowe krakówWystarczy tylko jedno spotkanie. Kiedy umiera ktoś bliski, najpierw lekarz musi stwierdzić zgon. Dopiero później zakład pogrzebowy może zabrać zwłoki. Ciało przewozi się w specjalnych warunkach. Wykorzystuje się tutaj samochody, które mają część chłodniczą. Zakłady pogrzebowe posiadają takie samochody i przewożą nimi zwłoki do chłodni. W tym miejscu zwłoki będą znajdować się aż do czasu pogrzebu. Oczywiście zakład zajmie się też przygotowaniem ciała do pogrzebu np. umyciem, makijażem, ubraniem osoby zmarłej. To jeszcze nie wszystkie usługi pogrzebowe kraków – jest ich znacznie więcej. W zakładzie pogrzebowym można od razu kupić ubranie dla osoby zmarłej. Ważny jest też oczywiście wybór trumny, jeśli rodzina nie zdecyduje się np. na kremację zwłok (wtedy wybiera się urnę na prochy). Trumny mają różną wielkość i wykonane są najczęściej z drewna. Rzadko wybierane są trumny metalowe. Trumny drewniane mogą mieć różne kolory – najczęściej wybierane są trumny brązowe, białe, czarne. W zakładzie pogrzebowym można też wybrać kwiaty na pogrzeb. Oprócz tego wiele zakładów pogrzebowych współpracuje z firmami kamieniarskimi. Od razu można więc złożyć zamówienie na nagrobek.

Nagrobki instaluje się zazwyczaj w okresie wiosenno-letnim. W Polsce najbardziej popularne są nagrobki wykonywane z granitu, marmuru czy piaskowca. W zakładach pogrzebowych znajdują się też kaplice, sale pożegnań. Zakład organizuje nie tylko pogrzeby katolickie i innych wyznań, ale również świeckie.