Usługi detektywistyczne w celu weryfikacji pracowników

Firmy detektywistyczne, zajmują się szeroko pojętym tematem sprawdzania pracowników, weryfikacji dostarczanych przez nich dokumentów oraz sprawdzaniem bezpieczeństwa danych firmowych. Często przedsiębiorcy uważają, że jest to usługa niepotrzebna i nie zdają sobie sprawy, że prywatny detektyw, sprawdzający pracownika, jako osoba obiektywna, może zwrócić nam uwagę na istotne kwestie.

Usługi detektywistyczne mogą nas uchronić przed nieuczciwością pracowników

usługi detektywistyczneDane firmowe to jedna z najbardziej wartościowych rzeczy w każdym przedsiębiorstwie, głównie w branżach zajmujących się handlem, ale także w firmach, które specjalizują się w innowacyjnych rozwiązaniach. Oczywiście, można dać pracownikom do podpisania klauzule o zakazie konkurencji, czy wprowadzić obostrzenia dotyczące zakresu korzystania z firmowego sprzętu, ale czasami warto też, aby detektyw skontrolował pracowników w sposób mniej jawny. Samo zainstalowanie programu szpiegowskiego na komputerach zatrudnionych przez nas osób i otrzymanie dzięki niemu informacji o nieprawidłowym przesłaniu delikatnych czy też poufnych danych, może nie być wystarczającym dowodem w sądzie, a w niektórych przypadkach może nam tylko zaszkodzić. Wówczas przystępujemy do konfrontacji. Kolejnym zagadnieniem, jest weryfikacja dokumentacji, przekazanej przez pracownika typu zwolnienia lekarskie. Usługi detektywistyczne, pomogą nam zorientować się w tym, czy są one prawdziwe, czy może pracownik, dzięki odpowiednim znajomościom czy kontaktom, nie postanowił sobie przedłużyć wakacyjnego urlopu, kosztem pracodawcy, narażając go na dodatkowe koszty związane z jego nieobecnością. Często też, usługi detektywistyczne potrzebne są do zweryfikowania sytuacji, w których pracownik ulega wypadkowi, poza zakładem i godzinami pracy, ale próbuje wyłudzić od pracodawcy odszkodowanie, przedstawiając dokumentację i zaświadczenia, że do wspomnianej wyżej sytuacji, doszło w zakładzie pracy.

Pamiętajmy, że pracowników należy szanować i nagradzać, co nie wyklucza tego, że czasami warto, aby skorzystać z namowy firmy oferującej usługi detektywistyczne i sprawdzić czy szacunek i lojalność działa w obie strony.