Uniwersalna aplikacja monitorująca

System operacyjny Android jest obecnie używany w niemal wszystkich przenośnych telefonach i urządzeniach komunikacyjnych. Nic więc dziwnego iż w sklepach detektywistycznych można dostać najwięcej aplikacji monitorujących, przeznaczonych właśnie pod ten system. Jego rozpowszechnienie sprawia jednak niejednokrotnie problemy, gdyż bywa on często aktualizowany.

Najbardziej kompatybilny podsłuch na Androida

podsłuch androidAktualizacje systemu operacyjnego mogą z łatwością zaburzyć pracę aplikacji monitorujących lub całkowicie uniemożliwić ich użycie. Coraz częściej więc pojawiają się programy które funkcjonują niezależnie od wersji systemu operacyjnego, lub też dostosowują się do jego wersji samoczynnie. Nowoczesny, zaawansowany podsłuch android, jaki od kilku miesięcy został wprowadzony do użytku w wielu agencjach detektywistycznych całkowicie odchodzi od konieczności dopasowania programu do konkretnej wersji systemu, gdyż ingeruje w jego działanie tylko w ograniczonym stopniu. Nadal pozwala na dokładne monitorowanie i rejestrowanie połączeń, choć jest pozbawiony wszelkich funkcji które ułatwiają znalezienie i usunięcie aplikacji z telefonu. Ten wariant podsłuchu jest ceniony przede wszystkim za wysoką stabilność działania, którą uzyskuje poprzez brak ingerencji w pracę systemu, i korzystanie wyłącznie z zasobów samego telefonu, a nie systemu operacyjnego.

Może więc działać niezauważenie, a jakość odbieranego dźwięku jest znacznie lepsza niż w przypadku niejednej aplikacji o znacznie bardziej rozbudowanych możliwościach. Program może również przejść w stan uśpienia i aktywować się tylko w momencie rozpoczęcia rozmowy głosowej. Jest tym samym jeszcze bardziej trudny do wykrycia niż programy działające na samym systemie operacyjnym w trybie ciągłym.