Ubezpieczenia kredytów i nie tylko

Firmy pozabankowe i banki oferują nam całą listę produktów finansowych. W razie potrzeby możemy skorzystać z szybkich kredytów chwilówek, kart kredytowych, debetów i kredytów odnawialnych. Mamy także dostęp do kredytów studenckich, inwestycyjnych i gotówkowych.

Kredyty – kiedy należy ubezpieczyć a kiedy nie trzeba?

Ubezpieczenie, kredyt, samochódKażda z tych propozycji może być dopasowana do naszych potrzeb, bo zarówno wspomniane już firmy jak i banki coraz bardziej otwierają się na klientów i słuchają ich potrzeb. Kredytobiorcy dobrze wiedzą, że mogą negocjować prowizję, wysokość miesięcznych rat i całkowite koszty związane z otrzymaniem i spłacaniem kredytów. Poza tym wiemy także, że jedną z dodatkowych opcji są ubezpieczenia. No właśnie, a skoro już o nich mowa, to czy wszystkie kredyty muszą być ubezpieczone? Praktycznie każdy bank będzie nam oferował jakiś korzystny pakiet, ale my nie zawsze będziemy musieli z niego korzystać. Kiedy zatem można zrezygnować z tej opcji? Załóżmy przykładowo, że bierzemy mały kredyt gotówkowy lub kupujemy jakiś sprzęt do domu na raty. Suma kredytowa w takim przypadku z pewnością nie przekracza kilku tysięcy złotych. Jeśli rat będzie na przykład sześć, to spokojnie możemy zrezygnować z ubezpieczenia. W tak krótkim czasie na pewno uda nam się spłacić swoje zobowiązanie bez żadnych przeszkód i nie musimy mnożyć kosztów. Z drugiej strony jeśli zaciągamy kredyty samochodowe słupsk lub mieszkaniowe, to automatycznie suma kredytowa jest większa a okres spłaty rozłożony nawet na kilkanaście lat. W takim przypadku bank może wymagać od nas dodatkowego ubezpieczenia. Bez podpisania takiej umowy kredyty będą dla nas niedostępne. W tak długim okresie czasu możemy bowiem zachorować, umrzeć lub stracić pracę, a bank nie może być stratny i musi mieć mieć, że nasz dług zostanie spłacony.

Umowy ubezpieczeniowe mogą zawierać w sobie wiele atrakcyjnych pakietów i nie zawsze musimy się od nich wzbraniać. Przy okazji ubezpieczenia kredytu możemy również zawrzeć ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia grupowe lub turystyczne. Mając taki pakiet będziemy mogli na przykład swobodnie podróżować.