Torebki i torby ekologiczne – czy kobiety mają to w genach?

Czy wiecie, dlaczego mężczyzna częściej jest bardziej odporny na stres a w czasie zagrożenia możliwe jest u niego szybkie przeanalizowanie sytuacji i podjęcie szybkiej decyzji? Wszystko to wywodzi się z prehistorii, kiedy to mężczyzna biegał z włócznią za mamutem lub bronił siebie i stada przed wilkami. Wtedy mężczyźni mieli jedno zadanie – walczyć i przetrwać. Zadnie kobiet to wychowanie potomstwa i opieka nad domem.

Kobiety i mężczyźni dawniej mieli inne zadanie – czy więc dzisiejsze zachowania są zależne od prehistorii i czy dawniej były torby ekologiczne?

torby materiałowe z nadrukiemTo wszystko pozostało w nas i możemy to doskonale zobaczyć. Wiadome jest, że są wyjątki od reguł, niekiedy kobieta jest odważniejsza od mężczyzny i podejmie szybciej ważne decyzje. Jednak jest to rzadkość, częstszym zjawiskiem w dzisiejszych czasach jest obraz bezradnego chłopca. Który ma nawet problem czy wziąć zakupy w torby ekologiczne czy możne wziąć do tego torby materiałowe a ostatecznie decyduje za niego pani kasjerka podając z zażenowaniem zwykłe torby reklamowe. Jest to widok bardzo przygnębiający gdyż widać, co się dzieje z naszym kodem genetycznym. Ze wszystkim tym, co przez lata nasi przodkowie wytwarzali w naszych głowach zwyczajnie zanika. Duża część naszego środowiska nie ma nawet zmysłu przerwania, a po dniu bez prądu musieliby biec do apteki po leki na depresję. Kobiety niestety też coraz częściej wykazują chęci na zmianę ról, jednak chyba często jest to spowodowane jakimś silnym wydarzeniem w jej życiu. Tym bardziej, że u nich działa to w drugą stronę – chęć władzy, dominacji itp.

Coraz więcej mężczyzn woli małe, słabe samochody, a skuter czy motorower to i tak za dużo. U kobiet to się nie zmienia. 99% i tak uwielbia torby. Bawełniane na zakupy, czy na przykład torby z nadrukiem z jakiegoś sklepu. A torebki ze skóry to marzenie prawie każdej choć kiedyś właśnie takie uznawane były za torby ekologiczne. Każdy oczekuje luksusu – dla prawdziwej kobiety jest to torba ze skóry, a mężczyzna takiej skóry oczekuje na siedzeniach swojego szybkiego i niebezpiecznego samochodu.