Testy genetyczne na celiakie

Celiakia to jedna z chorób dwudziestego pierwszego wieku. Dla jednych jest to wymysł. Diety bezglutenowe zrobiły się w ostatnim czasie bardzo modne. Jednak jak się okazuje wiele osób musi z niej korzystać nie ze względu na modę i zachcianki a ze względu na stan zdrowia i brak tolerancji dla trawienia glutenu. Jak sprawdzić czy celiakia to nasz problem? 

Badania na celiakie, które można wykonać w labolatorium 

polecane badanie na celiakięPrzede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z problemu. Nietolerancja glutenu jeżeli nie jest odpowiednio wcześnie wykryta, ale i poważnie traktowana może mieć złe konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek obaw czy domysłów, że coś może się dziać należy jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci badania. Jeżeli chcemy to zrobić prywatnie, na własną rękę również jest taka możliwość. Wówczas trzeba wybrać najlepsze i polecane badanie na celiakię jakim jest analiza DNA. To jedno z najlepszych i najdokładniejszych badań dzięki któremu będzie można dokładnie stwierdzić jednostkę chorobową i zabrać się za stosowanie diety. Oczywiście wiadomą jest, że celiakia najczęściej występuje już od najmłodszych lat i nawet dzieci mogą być już diagnozowane i wówczas rodzic już wie jak powinna wyglądać dieta dziecka. Okazuje się jednak, że wraz z rozwojem różnego rodzaju chorób cywilizacyjnych i w starszym wieku można zaobserwować akty nietolerancji glutenu. Objawy są bardzo nieprzyjemne i łączą się ze stałym dyskomfortem. Trzeba wówczas bardzo uważać na to, co się je.

Podczas każdych badań labolatoryjnych każdy, kto bada próbkę DNA wyjaśnia, że nie tylko samo jedzenie glutenu jest ważne. Trzeba również zwrócić szczególną uwagę na higienę przygotowywania posiłków. Nóż, łyżka czy deska powinny być zawsze czyszczone.