Szybkie projektowanie szaf przesuwnych

Żyjemy w czasach, gdy ogromne domy o kilkuset metrach kwadratowych powierzchni powoli wychodzą z mody. Przede wszystkim dlatego, że dzieci często chcą mieszkać na swoim i wyprowadzają się od rodziców tuż po szkole średniej czy studiach, a dom pozostaje w większości pusty. Dlatego coraz chętniej inwestuje się w niewielkie nieruchomości.

Czy zaprojektowanie szafy jest szybkie i proste?

jak szybko zaprojektować szafę przesuwnąDomy nadal są modne, ale o powierzchniach do stu metrów kwadratowych. Często też wybierane są mieszkania, ponieważ wymagają mniejszego nakładu pracy na co dzień. Z racji takich ograniczonych przestrzeni stawiamy też na praktyczne rozwiązania w przechowywaniu naszych rzeczy. Materializm bowiem kwitnie – lubimy mieć dużo przedmiotów wokół siebie. Najczęściej stawia się więc na duże szafy w zabudowie, które pomieszczą zarówno te większe, jak i drobne przedmioty. Pozwalają one zachować ład i porządek. Przestrzeń zaoszczędzą też drzwi przesuwne. A jak szybko zaprojektować szafę przesuwną? Najłatwiej zrobić to w programie komputerowym. Można skorzystać z niego na przykład na stronach sieciowych sklepów meblowych. Taki program pozwala nam wybrać materiały, z jakich chcemy wykonać szafę. Możemy przyjrzeć się dostępnemu wzornictwu drzwi czy rodzajom prowadnic i domyków. Najważniejsze jednak w samodzielnym projektowaniu jest idealne dopasowanie do siebie wnętrza szafy. Wysokość między półkami jest dokładnie taka, jaką lubimy najbardziej, szuflady są w dowolnych miejscach i ilości. Dobieramy organizery, dodatkowe uchwyty i wieszaki. Tworzymy coś skrojonego tylko do naszych potrzeb.

Szafa przesuwna jest doskonałym rozwiązaniem na uporządkowanie niedużej przestrzeni. Najlepiej, gdy zaprojektujemy ją samodzielnie w programie komputerowym według własnych upodobań. Można zrobić to w intuicyjnych programach sieciówek meblowych. Taka szafa zagwarantuje nam oszczędność miejsca.