Szukamy naklejek na kafelki

Kiedy długo już mieszkamy w naszym mieszkaniu czy domu, może najść nas ochota na zmiany. Szczególnie, jeśli styl w którym urządziliśmy kuchnię lub łazienkę jest już bardzo niemodny i przestał się nam podobać. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na drastyczne zmiany. Co wtedy?

Remont za pomocą kafelek

naklejki na kafelkiW ostatnich latach na popularności zyskuje sposób, który pozwala w tani i efektowny sposób odnowić wnętrza. Są  to naklejki na kafelki. Jak to działa? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać przestrzeń, która już nam nie odpowiada – czy to podłogę w kuchni czy ściany w łazience. Następnie musimy ją oczywiście dokładnie wymierzyć. Kolejnym krokiem jest zakup naklejek. Ważne jest aby pamiętać, że naklejki muszą wymiarami pasować do wymiarów naszych kafelków (najczęściej są one sprzedawane już pocięte, co pozwala uniknąć cięcia w domu ale i wymusza dokładne wymierzenie kafelków). W sklepach znajdziemy ogromną ilość wzorów i rozmiarów, choć najpopularniejsze są z całą pewnością kwadratowe. Przodują niezwykle modne w ostatnich latach wzory marokańskie lub portugalskie ale znajdziemy także te nowoczesne czy układające się w obrazy. Naklejki na kafelki w dzisiejszych czasach są bardzo odporne na zabrudzenia czy wilgoć – są one dodatkowo zabezpieczane i laminowane. Ich niewątpliwą zaletą jest też łatwość montażu – każdy może spokojnie nakleić je sam, wystarczy odrobina mierzenia i skupienia. Efekt zaś jest bardzo dobry – kafelki wyglądają jak prawdziwe. 

Jak widać, bardzo łatwo jest odmienić wygląd swojej kuchni czy łazienki. Wystarczy zakup specjalistycznych naklejek, które dadzą naszym kafelkom wygląd łudząco podobny do tego, jakbyśmy położyli nową podłogę. Wtedy wystarczy jeszcze kilka zmian, parę dodatków i całkowita zmiana gotowa