Symbol luksusu, czyli naszyjniki z pereł

 

Która z kobiet nie chciałaby poczuć się niczym hrabina Daisy z zamku Książ, właścicielka legendarnego kilkumetrowego naszyjnika z pereł? Dzięki sznurowi tych kamieni szlachetnych każda przedstawicielka płci pięknej może poczuć się jak członkini arystokracji lub modna businesswoman!

Pielęgnacja naszyjnika z pereł wskazana

naszyjniki z perełPerły to wyjątkowy, naturalny wytwór perłopławów, w większości różnych gatunków małży, które żyją zarówno w słonych jak i słodkich wodach. Ponadczasowe piękno tych unikalnych kamieni szlachetnych od lat wykorzystuje się przy tworzeniu biżuterii. Najbardziej efektowną formą są naszyjniki z pereł. Na ich posiadanie w przeszłości pozwolić mogło sobie wąskie grono najbogatszych, jednak biżuteria ta jest obecnie powszechnie dostępna. Perły do dziś są nadal traktowane jako symbol dobrego gustu i elegancji. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że perły stosunkowo łatwo tracą na swym blasku. Z początku zaczynają matowieć, potem pojawiają się coraz bardziej widoczne pęknięcia i złuszczenia. Ostatecznie perła może nawet się rozsypać. Wynika to z niskiej twardości tych wyjątkowych ozdób. Substancje chemiczne zawarte w kosmetykach, a nawet ludzki pot wpływają też negatywnie na połysk tych niezwykle delikatnych i imponujących zarazem kamieni szlachetnych. Nie powinno się przechowywać pereł razem z inną biżuterią czy metalowymi przedmiotami, które mogą zarysować te delikatne kamienie.

Niepowtarzalne piękno pereł jest ulotne, więc powinno się o nie dbać. Warto założyć naszyjnik z pereł po zakończeniu makijażu, a po ich zdjęciu przetrzeć kamienie szlachetne miękką ściereczką. Co jakiś czas wskazane jest też ich mycie wodą z mydłem. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji ich blask z pewnością będzie podkreślał urodę szczęśliwej posiadaczki tej biżuterii.