Studenckie miasto i rowery studenckie

Wiele zarówno polskich jak i zagranicznych miast słynie ze swoich uczelni. Harvard, Oxford czy nawet nasz Uniwersytet Jagieloński co roku ściągają w swoje mury niezliczoną rzesze młodych ludzi. Rowery elektryczne to świetny środek transportu.

Rowery elektryczne nie są niestety tanie.

rowerRazem tworzą oni niesamowitą atmosferę nawet poza obrębami uczelni. Imprezy, koncerty, wykłady czy inne wydarzenia kulturalne znacznie częściej pojawiają się w takim studenckim mieście. Jednak nie mają oni wpływu jedynie na tą sferę życia publicznego. Wiadomo przecież, że nie każdego studenta stać na samochód. Dzięki temu znacząco kwitnie w takich miastach transport publiczny i transport rowerowy. Jednak obecnie coraz bardziej powszechnym trendem wśród studentów są rowery elektryczne. Ich lekkość, niezależność, mobilność i łatwość składowania spełniają wszystkie warunki których taki młody student szuka w środkach transportu. Pomimo stosunkowo wyższej ceny od tradycyjnych w porównaniu do samochodu taki rower elektryczny nie wydaje się być drogim zakupem. Na przykład rowery Focus z załączanymi do nich hamulcami Magura hs11 jest już wydatkiem rzędu kilku tysięcy. Kolejnym czynnikiem o którym warto pamiętać decydując się na zakup takiej maszyny jest jej wyjątkowo niska eksploatacja. Brak potrzeby zakupu paliwa i częstych (zwykle bardzo kosztownych), napraw samochodów osobowych znacznie podratuje i tak już nikły budżet studenta. Wszystko to sprawia, że coraz częstszym widokiem w studenckich miastach są młodzi ludzie poruszający się na tych cichych i mobilnych maszynach.

Bardzo pozytywnie wpływa to nie tylko na jakość życia w mieście ale i redukuje zanieczyszczenie środowiska. Rowery elektryczne świetnie się w tym sprawdzają.