Strzyżenie psów w Krakowie

Jeszcze do niedawna rynek usług związanych z pielęgnacja psów w ogóle nie istniał w naszym kraju. Jeśli już ktoś chciał zadbać o psa to co jakiś czas kąpał go na podwórku w lecie, albo uczesał sierść, ale nic poza tym. Strzyżenie psów było uznawane za wyjątek, kiedy to sierść bardzo się skudli i nie da się jej rozczesać, albo kiedy coś ją sklei np. przyczepi się do niej rzep, którego nie da się wyciągnąć.

Strzyżenie psów Kraków jest popularne.

psi fryzjerKto by pomyślał, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieli tyle psich salonów oferujących takie zabiegi, jak kąpiele lecznicze, czy pedicure dla psa? Ostatnimi czasy fryzjer dla psów stał się bardzo popularny. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe salony, a w internecie można znaleźć liczne kursy przygotowujące do zawodu groomera (psiego fryzjera). Coraz więcej uważa, że strzyżenie psów Kraków ma przyszłość, bo coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zwierze też wymaga pielęgnacji. Jednak dobrych fryzjerów, z wieloletnim doświadczeniem jest niewielu. Większość z nich zaczynała od pracy dla hodowców psów, którzy wystawiają swoje zwierzęta na wystawach, ponieważ wtedy nikt inny nie dbał tak o wygląda zwierzęcia jak oni. Teraz tacy fryzjerzy mają pełne ręce roboty, ponieważ długie doświadczenie w branży jest cenione przez właścicieli czworonogów. Należy pamiętać, że psi fryzjer to zawód po części sezonowy. Najwięcej chętnych na strzyżenie psów zgłasza się po zimie lub kiedy zaczynają się upały. Druga połowa jesieni i zima to martwy sezon, w którym klientów jest niewielu, za to już od połowy wiosny możemy mieć problem ze znalezieniem wolnych terminów dla właścicieli, bo wtedy wszyscy ruszą do psich salonów.

Zatem zanim uznamy, że psu fryzjer to nasz wymarzony zawód, warto jest sprawdzić wcześniej, jak wygląda rynek fryzjerów dla psów w Krakowie i ilu jest potencjalnych chętnych na nasze usługi. Strzyżenie psów nie jest kosztowne.