Stoły.

Stoły i ławy towarzyszyły nam od wieków. W czasach prehistorycznych stół to był zwykły kamień. W czasach starożytnego Rzymu ławostoły były suto zastawiane jedzeniem oczywiście dla Cezara.

Co warto wiedzieć o stołach?

Ława rozkładana, stół rozkładanyPóźniej w czasach średniowiecza przy stole zaczęły si obrady. I wtedy to stół zaczął rodzic problemy. Nie były to lawy rozkładane tak jak dzisiaj, ale były bardzo podobne bo były prostokątne, gdzie nie każdy siedział w równej odległości od władzy. Obrady okrągłego stołu właśnie były po to. Ale ja nie o tym. Co to jest stół każdy wie i każdy widział. I na pewno każdy ma w domu. A czy wiecie na co zwrócić uwagę? Najważniejsze jest to żeby ten stół ta nasza ława była praktyczna. Wypadało by wziąć pod uwagę stoły rozkładane nowoczesne, bo pewnie każdy z nas ma nowoczesny styl salonu. Tak bo salon jest miejscem gdzie najczęściej jest ława. Niestety w takim wypadku odpadają ławy rozkładane szklane. One w ogóle są nie praktyczne, bo są wrażliwe na uszkodzenia i zarysowania. Ponadto na ławach takich bardzo widoczny jest kurz, a to spowoduje, ze będziemy musieli co chwila go wycierać. Najbardziej praktycznym będą lawy rozkładane, które mogą służyć jako stoły a również mogą być ławą po regulacji. W tym wypadku szklany stół nie wchodzi w grę. Poza tym drewniane są odporniejsze na fizyczne uszkodzenia, a także nie widać na nich kurzy, a o rysach możemy zapomnieć. W obecnych czasach mamy również stoły w stylu mieszanym. Pomieszane są zazwyczaj dwa style na przykład szkło i drewno. Takie stoły podkreślają klasycyzm stylu a także jego nowoczesność. Można je dostosować do każdego stylu mebli.

Wybór stołu jednak zależy od naszych indywidualnych upodobań. Najważniejsze jest aby stół był praktyczny i nie zajmował dużo miejsca. Chociaż ma on służyć aby zaserwować gościom kawę czy ciasto to nie powinien on sprawiać problemu gdy przechodzimy.