stolarka aluminiowa

Stolarka aluminiowa i pożar budynku

Był to zwykły grudniowy wieczór, śnieg sypał za oknem a temperatura była bardzo niska. W domu strasznie mi się nudziło, na komputerze nie miałem co robić, w telewizji akurat leciała reklama, która promowała drzwi przeciwpożarowe aluminiowe, wyłączyłem telewizor i postanowiłem pójść na miasto.

Stolarka aluminiowa – dlaczego jest ważna?

stolarka aluminiowaUbrałem się ciepło i wyszedłem, idąc tak ciemnymi uliczkami zasypanymi śniegiem usłyszałem jakby krzyk, ale gdzieś z oddali. Zaintrygowało mnie to, więc poszedłem w stronę głosu, dało się go słyszeć coraz wyraźniej co krok, z minuty na minutę byłem coraz bliżej. To, co zobaczyłem po dotarciu na miejsce zamurowało mnie. Zobaczyłem tylko gromadę gapiów przed budynkiem, który stał w płomieniach. W klatce stała dziewczynka i to ona tak krzyczała, nie mogła otworzyć drzwi na zewnątrz bo się zacięły, spróbowałem je otworzyć, jednak nie dałem rady klamka i całe drzwi były bardzo gorące. Pomyślałem sobie wtedy, że drzwi, które były wtedy w reklamie bardzo by się przydały, stolarka aluminiowa to jednak przydatna rzecz. Stojąc tak nie wiedziałem co robić, płomienie wyglądał jakby zaraz miały dosięgnąć dziewczynki. Nie myśląc długo pobiegłem z drugiej strony budynku, wybiłem szybę na parterze i wdrapałem się do mieszkania. Czułem się jak w piekle, gorąc dawał o sobie we znaki zwłaszcza, ze miałem zimowe ubrania. Pobiegłem na klatkę, szybko przebiegłem miedzy płomieniami, ale rzeczy i tak się zajęły ogniem. Bolało, jednak nie poddawałem się, wziąłem dziewczynkę za rękę i wpadłem z całą prędkością i z całej siły w drzwi wyjściowe. Puściły, otworzyły się, a ja wraz z dziewczynka wyszliśmy na zewnątrz.

 

Za chwile przyjechała karetka i straż pożarna, na szczęście oprócz kilku oparzeń ani dziewczynce ani mi nic się nie stało. Dziewczynka oraz jej mama pojechały pierwsze, mój stan nie był tak poważny. Producent drzwi, które miały być niby przeciwpożarowe został pozwany przez mieszkańców.