Sprzedaż kolorowej pościeli do łóżeczka

Mam własny biznes, o którym zawsze marzyłam. Początkowo jednak nie szło mi tak dobrze, jakbym chciała. W moim dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć problemy, z jakimi borykałam się na początku mojej działalności gospodarczej. Być może komuś ułatwi to zarządzanie własnym przedsiębiorstwem na samym początku.

Kolorowa pościel dla niemowląt i rozwój biznesu

kolorowa pościel do łóżeczka niemowlęcegoPrzyznaję, że nie do końca przemyślałam mój biznes nim zaczęłam działać. Mój biznes plan nie był po prostu dostatecznie dopracowany, ale wiadomo, że kiedy robi się coś takiego po raz pierwszy, to nie ze wszystkiego można sobie zdać samemu sprawę. Ja nie miałam niestety żadnego doradcy, który ułatwiłby mi moją drogę do własnego biznesu. Wiedziałam niewiele. Uznałam tylko, że kolorowa pościel do łóżeczka niemowlęcego to dobry produkt do sprzedaży i do oparcia o niego całej działalności handlowej. Moje produkty początkowo niczym się jednak nie wyróżniały. Nie miały ani żadnej świetnej jakości, ani też nie były tańsze niż konkurencyjne. Wzory były dość typowe. Innymi słowy, po prostu klapa. Nie miałam jak przyciągnąć do siebie klientów, a moja konkurencja prężnie działała. Musiałam nieco zmienić moją strategię i popracować nad wieloma sprawami. Pierwsze co zrobiłam, to skorzystałam ze spotkań z coachem. Wbrew temu, co niektórzy uważają, bardzo mi pomógł. Okazało się, że pościel jest całkiem niezłym produktem, tylko nie w tej formie. Musiałam poszukać czegoś lepszego, co bardziej zaspokoi oczekiwania klientów. Nie było to łatwe, ale po jakimś czasie znalazł się producent, który nawiązał ze mną korzystną dla obu stron współpracę. Byłam wniebowzięta.

Mimo wszystko jednak od znalezienia lepszego produktu do pozyskania większej ilości klientów na tę pościel niemowlęcą, była jeszcze daleka droga. Być może szczegółowo opiszę ten proces innym razem.