Sprawdzone przelotki – rodzaje

 

Ogrodzenie na naszych działkach, posiadłościach czy nawet w ogródkach to kluczowy element zachowania swojej prywatności. Zapewnia to również pewien stopień bezpieczeństwa jak i daje nam bardzo pomocna dla odpoczynku cisza. Aby odpowiednio zainstalować ogrodzenie siatkowe na swojej własności należy pamiętać o kilku jego nieodzownych elementach.

Które przelotki są najlepsze?

Przelotki do siatkiGłównymi elementami składającymi się na ogrodzenie siatkowe są: słupki, siatka pleciona, drut naciągowy oraz przelotka. Przelotka służy do połączenia słupków z drutem naciągowym. Głównym założeniem jej działania jest przymocowanie siatki do słupków oraz jej odpowiednie naciągniecie. Na polskim rynku występuje kilka rodzajów przelotek. Pierwszym rodzajem są przelotki do siatki z wkrętem. Jest to stosunkowo tani sposób na ogrodzenie swojej działki, jednak podczas montażu trzeba wykazać się sporym skupieniem, ponieważ w celu założenia przelotki trzeba wywiercić odpowiedni dla wkrętu otwór. Skorygowanie wysokości przelotki w tym przypadku będzie wiec niemożliwe. Droższą ale zdecydowanie bardziej praktyczną opcją, będą przelotki z obejma. Posiadają one możliwość zamontowania przelotki na słupku, bez potrzeby robienia odwiertów w słupku. Wiąże się to z możliwością korygowania wysokości zamontowania przelotki w pionie, co znacznie skraca czas całkowitego montażu ogrodzenia. Warto również dodać, ze przelotka z obejmą jest bardzo uniwersalna. Sprawdza się w przypadku siatki plecionej jak i zgrzewanej.

Powyższe przelotki znajdują zastosowanie przy instalacji ogrodzeń leśnych, autostradowych, ozdobnych a nawet hodowlanych. Warto jest dobrze przemyśleć zakup przelotki, ponieważ do od jej prawidłowego zamontowania, zależeć będzie sprawność i wytrzymałość siatki ogrodzenia na naszej działce lub posesji.