Sporty zimowe w czasie półkolonii

Zima to trudny czas dla dzieci. Ze względu na niskie temperatury większość czasu muszą spędzać one w domu, co zwykle kończy się poczuciem nudy. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu. Moim zdaniem dziecko nawet w czasie wolnym powinno się rozwijać, ponieważ dzięki temu ma coraz większe szanse na znalezienie swoich pasji oraz nawiązanie nowych znajomości.

Rozwijające półkolonie zimowe

półkolonie zimowe dla dzieci w GdyniJa zdecydowałam się zapisać moje dzieci na półkolonie zimowe dla dzieci w Gdyni. Półkolonie te mają bardzo wiele wersji, w związku z czym każdy może znaleźć coś dostosowanego do potrzeb swoich dzieci. Córka Zdecydowałam się zapisać na półkolonie dla miłośników sztuki. Dzieci z tej grupy każdego dnia odwiedzają muzea oraz różne wystawy a także uczestniczą w ciekawych i rozwijających wykładach. Z kolei syna zapisałam do sekcji sportów zimowych. Każdego dnia może on uczestniczyć w zajęciach narciarskich, a także bardzo często są organizowane wejścia na lodowisko. Opcji jest jednak zdecydowanie więcej. Przykładowo najmłodsze dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach sekcji plastycznej, organizowane są również zajęcia teatralne. W zeszłym roku oboje moich dzieci uczestniczyło w tych zajęciach i muszę przyznać że również były one bardzo ciekawe. Dzieci zabierane były na przedstawienie oraz pracowały nad przygotowaniem własnego, co wiązało się z dużą ilością wspaniałej zabawy. Jestem naprawdę bardzo zadowolona z atrakcji, jakie te kolonie zapewniają moim pociechom.

W czasie ferii zimowych dzieci potrzebują również zorganizowania im wolnego czasu. Na szczęście nam udało się połączyć przyjemne z pożytecznym, w związku z czym moje pociechy uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach organizowanych w ramach półkolonii zimowych. Jest to połączenie zabawy z nauką, dzięki czemu mam pewność, że czas ten nie jest czasem zmarnowanym.