sklepy prestashop

Sklepy prestashop i pomoc użytkowników

Postanowiłam, że założę własny sklep internetowy, jednak nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Miałam już gotowy pomysł na biznes, zakupione produkty i materiały potrzebne do przygotowywania paczek.

Początki z prestashop

sklepy prestashopJednak samo stworzenie sklepu stanowiło dla mnie wyzwanie. Niby pisali, że sklepy prestashop są bardzo łatwe w obsłudze, wręcz intuicyjne, jednak ja miałam co do tego wątpliwości. Nie znałam się tak dobrze na komputerach. Umiałam je obsługiwać, ale już takie działanie na kodzie, czy w jakiś procesach to było dla mnie zbyt wiele. Jednak jak się potem przekonałam sklepy internatowe magento faktycznie były dosyć łatwe w obsłudze, choć przydała mi się na pewno też pomoc innych użytkowników tego systemu. Bez problemu znalazłam strony i fora na których można było zadawać pytania dotyczące magento czy prestashop. Dzięki temu jak nie wiedziałam jak coś zrobić to mogłam poszukać odpowiedzi na moje pytanie w internecie, albo też zadać pytanie na forum, jeśli niczego bym nie znalazła. Przede wszystkim miałam problemy na samym początku, kiedy nie wiedziałam co oznaczają dane funkcje, ani jaki format musi mieć zdjęcie wrzucane na taki sklep internetowy. Potem szło mi o wiele łatwiej.

Teraz mogę bez problemu wszystko wstawić i nie potrzebuje nikogo do pomocy, chyba, ze coś się zawiesi. Dzięki temu, że internecie jest wielu użytkowników chętnych do pomocy mogłam założyć własny sklep internetowy bez pomocy specjalistów od informatyki. Wtedy udało mi się zaoszczędzić sporo pieniędzy.