schody granitowe

Schody z kamienia to nie zawsze dobry wybór

Urządzanie naszego domu to zawsze wielkie wyzwanie. Nigdy nie wiemy do końca czy nasze wybory są słuszne i dobrze będziemy się czuli w takim wystroju wnętrz. Dlatego też często bywa tak, iż popełniamy błędy w aranżacji. Mi się nie udały dwie takie inwestycje.

Schody granitowe trudne w utrzymaniu w czystości

schody granitowePierwszą nich były schody z kamienia prowadzące na piętro, a drugie to oczko wodne w ogrodzie. Z oczkiem jest po prostu duży problemów. Trzeba dbać o filtrowanie wody, trzeba karmić rybki, wymieniać tam rośliny. Jest z tym dużo roboty. A ja myślałam, że to będzie ładny element w naszym ogrodzie, coś innego niż sama trawa i tuje dookoła płotu. Drugi raz na pewno jednak bym nie zrobiła sobie takiego oczka, lepszy byłby jakimś klomb z kwiatami. Również schody granitowe mazowieckie nie były najlepszym rozwiązaniem. Wyglądały bardzo dobrze, i w sumie nadal dobrze wyglądają. Skusiło mnie to, ze to taki twardy i porządny materiał, który nie ma prawa się zniszczyć. Wyglądał też dobrze, a kolor można było dopasować do wnętrza. Raczej chodzi o brudzenie się granitu. Wybrałam ciemny kolor i bardzo na nim widać cały kurz i pyłki. Trzeba je czyścić w zasadzie codziennie przez to. A i czyszczenie nie jest łatwe, co łatwo robią się zacieki i smugi, zatem trzeba je raczej polerować i to specjalną szmatką, żeby było prawidłowo. Podobnie wygląda to jeśli chodzi o blaty granitowe w mojej kuchni.

 

Tam też się dużo chlapie i nawet jak po każdym myciu naczyń czy robieniu posiłków wycieram je dookoła to i tak widać na nich cały kurz i brud. Nie podoba mi się to. Blaty z kamienia w kuchni to też był błąd. Na pewno przy wymianie wyposażenia drugi raz nie zainwestuję w rzeczy z kamienia.