Samodzielny montaż pompy ciepła

Kiedy decydowałam się na pompę ciepła jako ogrzewanie swojego domu to nie przypuszczałam, ze może być z nimi jakikolwiek problem. Moja koleżanka z innego miasta bardzo zachwalała swoją pompę i za jej poradą postanowiłam ją kupić.

Czy samodzielny montaż pompy ciepła ma sens?

pompa ciepłaNiestety, może i pompy ciepła to był dobry zakup, ale nie mogłam znaleźć w okolicy XXX żadnego specjalisty, który byłby mi pomocny jeśli chodzi o montaż pompy ciepła. Co więcej, nie miałam nawet problemów ze znalezieniem osoby odpowiedzialnej za odwierty pod pompy, bo była to ta sama firma która robiła mi odwierty pod studnie głębinowe. Jednak montaż nadal mnie martwił. Kupiłam swoją pompę ciepła w dużym hipermarkecie budowlanym i oni nie oferowali montażu. Fachowiec od koleżanki nie dojeżdża tak daleko, więc musiałam radzić sobie sama. Czas mijał, a ja nadal nikogo nie miałam. Postanowiłam, że postawię na samodzielny montaż pompa ciepła inowrocław. Mój mąż razem z sąsiadem pomogą mi ją przetransportować na właściwe miejsce, a resztą zajmę się ja. Mój mąż patrzył na to bardzo sceptycznie, ale nie zniechęcał mnie do działania. On sam nie zna się na takich rzeczach, a bez ogrzewania się nie da mieszkać. Na początku dokładnie przeczytałam instrukcję obsługi, żeby wiedzieć co jest czym i z jakimi elementami będę miała do czynienia. Było tego mniej niż myślałam.

Montaż pompy ciepła wydawał mi się szybszy niż jej programowanie, bo trzeba zadbać nie tylko o temperaturę powietrza, ale również o temperaturę i grzanie wody. Trochę czasu mi to zajęło, ale w końcu udało mi się podłączyć naszą pompę ciepła w domu.