Samochody na akumulator

Jazda samochodem podoba się większości maluchom, choć często zanim dojedziemy do celu, to dziecko zasypia. Jednak nie zmianie to faktu, że auto jest bardzo interesujące dla nich i często chcą wyjść z domu tylko po to, żeby nim pojeździć.

Wyposażenie samochodów elektrycznych dla dzieci

samochód na akumulatorKiedyś wybór zabawek był bardzo niewielki i musieliśmy się zadowolić paroma rodzajami. Jeszcze jakieś trzydzieści lat temu samochody dla dzieci były napędzane siłom nóżek dziecka, bo pod maską miały pedały. Teraz w sklepach dostaniemy profesjonalny samochód na akumulator, który nie wymaga używania siły przez dziecko. Musi się ono jedynie nauczyć nim kierować, co jest dziecinnie proste, gdyż samochód posiada trzy biegi, do jazdy wolnej, szybkiej i najszybszej, oraz do jazdy w tył. Spełnia on wszystkie wymogi bezpiecznego poruszania się i posiada pasy bezpieczeństwa, w które wyposażone jest siedzenie kierowcy i pasażera. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej kierownicy maluch może łatwo kierować pojazdem, a boczne lusterka, klakson i przednie, oraz tyle światła, zwiększają atrakcyjność jazdy. Dzieci mogą nim jeździć po asfalcie, chodniku, a nawet trawie. Ważne żeby powierzchnia była w miarę równa. Auto jest wyposażone w mocny akumulator, który pozwala rozwinąć prędkość maksymalnie do pięciu kilometrów na godzinę. Wyglądem zewnętrznym samochody do złudzenia przypominają oryginały jeżdżące po ulicach. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od półtora roku, do nawet sześciu lat i są wręcz bezawaryjne.

W sklepach zabawkowych znajdziemy samochody dla dziewczynek i chłopców, gdyż różnią się one modelami i kolorami. Dziewczynki wolą pastelowe kolory, a chłopcy wolą ciemne auta. Ceny samochodów elektrycznych zaczynają się od około pięciuset złotych i kończą na tysiącu złotych.