Blacharz

Samochód z przebitym numerem VIN

Plagą jest przeszczepianie numerów w VIN w przypadku drogich samochód. Jak wygląda taki proceder? Postaram się go opisać w niniejszym artykule. Otóż bardzo często zdarza się, że dochodzi do rozbicia bądź innego typu zniszczenia samochodu.

Przebity VIN nie świadczy dobrze o właścicielu samochodu

BlacharzJeśli takowy samochód nie zostanie wyrejestrowany to w wielu przypadkach kupują go oszuści, którzy wykorzystają go do „zalegalizowania” innego pojazdu, zazwyczaj skradzionego. Wielu złodziei kupuje tylko po to, by mieć numer VIN i dokumenty, które przydadzą się przy sprzedaży kradzionego auta. Dochodzi przed tym zazwyczaj do wspawania w miejscu oryginalnej tabliczki znamionowej w skradzionym aucie tabliczki znamionowej z auta, które zostało kupione jako rozbite. Bardzo często dochodzi do wspawania nie tylko samej tabliczki ale wręcz dużego kawałka blachy. Dlaczego się tak robi? Otóż po wspawaniu kawałka blachy nie widać, że samochód był „legalizowany” i bez problemu przejdzie przegląd. Warto pamiętać aby tłumiki czy też haki holownicze były takie same – samochody mają mieć takie same cechy. Co warto jeszcze wiedzieć? Otóż kolor samochodu również musi być identyczny. Jak sprawić by taki był? Handlarze z Warszawy z przyjemnością skorzystają z usług takich firm jak blacharstwo lakiernictwo warszawa. Tego typu firmy przemalują kradziony samochód i jego kolor będzie się zgadzał z kolorem z dowodu rejestracyjnego. Dzięki temu nie będzie problemu z jego sprzedażą i późniejszą rejestracją przez nieświadomego kupującego – no bo przecież nikt nawet nie przypuszcza, że samochód, który zamierza kupić może pochodzić z przestępstwa. Handlarze tylko na to czekają niejednokrotnie nigdy nie wychodzi na jaw, że samochód miał przebite numery a co za tym idzie najprawdopodobniej był kradziony.

Niestety wiele osób zakupi takowy pojazd ze względu na niską cenę a później mogą mieć problemy – w przypadku gdy wyjdzie na jaw, że samochód był kradziony zostanie on zabrany a właściciel może zostać sowicie ukarany.