Różnimy się… i kłócimy?

Ile osób, tyle opinii na każdy temat. Bardzo często tym, co fascynuje nas w drugiej osobie jest właśnie je odmienne zdanie na wybrane tematy. Ile razy słyszało się historię, kiedy ktoś poznał kogoś i zakochał się w drugiej osobie właśnie przez kłótnię, która wybuchła między nimi przypadkiem na parkingu albo w centrum handlowym. Różnice zdań z całą pewnością są zdrowe, jednak nie sposób ukryć, że jeśli są one zbyt znaczące i jest ich naprawdę dużo, to ciężko nam wytrzymać ze sobą w szarej codzienności.

Pokrowce do przewozu psa

pokrowce samochodowePół biedy, jeśli kłócimy się z partnerem tylko i wyłącznie na przykład o miejsce, w które wybierzemy się na wakacje. My wolimy całe dni spędzać na ręczniku na basenu w jakimś egzotyczny, kraju, opalając się, popijając kolorowe drinki i od czasu do czasu zanurzając się w morzu, dlatego wymarzonym krajem na spędzenie takich właśnie wakacji będzie południowe wybrzeże Francji, Włochy albo Tunezja. Jednak możliwe, że nasz partner jest zapalonym sportowcem i dla niego spędzenie dwóch tygodni praktycznie bez ruchu byłoby katorgą, a nie wakacyjnym odpoczynkiem. Sam najchętniej wybrałby się w polskie góry, gdzie mógłby całe dnie spędzać na wędrówkach po przeróżnych górskich szlakach, codziennie pokonując własne słabości i przy okazji robiąc przepiękne zdjęcia. Są jednak pary, które kłócą się dosłownie o wszystko. Kiedy przychodzi do wyboru samochodu, kłócą się o jego kolor i model. Kiedy już go zakupią i pora kupić przeróżne plandeki do samochodów i pokrowce samochodowe, powstaje kolejny problem.

Jeśli jedna ze stron chce kupić pokrowiec do przewozu psa, natomiast inna uważa że należy kupić idealnie dopasowany pokrowiec na samochód, można jeszcze iść na kompromis i kupić jedno i drugie, jednak jeśli jedna osoba cały czas kupuje nowe plandeki na samochody, licząc, że kiedyś zaopatrzy się też w ciężarówkę, to jest ciężko wypracować tutaj jakikolwiek kompromis. Przychodzi wtedy taka chwila, kiedy wypadałoby zastanowić się, czy aby na pewno jesteśmy ze sobą szczęśliwi i czy warto kontynuować ten pełen kłótni związek.