Rolety w różnych wymiarach

Nie jest tajemnicą, że odpowiednie zasłony lub rolety do domu mogą radykalnie zmienić wygląd i atmosferę pomieszczenia. Często zadaje nam się pytanie czy zasłony i żaluzje działają razem. Odpowiedź w większości brzmi tak – po połączeniu mogą wydobyć elastyczny wystrój i zapewnić odpowiednie blokowanie światła i kontrolę prywatności. Istnieje jednak kilka wskazówek dotyczących stylu, których należy przestrzegać, aby uzyskać odpowiedni wygląd.

Gdzie stosuje się rolety?

rolety ŚwiecieDopasowując zasłony i rolety do siebie, najlepiej najpierw zdecydować, jaki rodzaj rolety chcesz umieścić w danej przestrzeni. Najpopularniejsze style to rolety i żaluzje, ponieważ dobrze komponują się z zasłonami i zapewniają podstawowy, jednolity blok koloru do pracy. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na dobór kolorów i tkanin oraz ich współdziałanie w pomieszczeniu. Popularnymi materiałami do rolet są zwykle drewno i aluminium. Aby uzyskać bardziej naturalny wygląd, drewniane rolety mają ciepłe kolory i dobrze komponują się z zasłonami o tych samych właściwościach. Rozważyć warto przytłumiony odcień swojego głównego koloru z drewnem lub użyć elementów dekoracyjnych okien, aby wprowadzić akcent kolorystyczny do reszty pomieszczenia. Na przykład, jeśli w pomieszczeniu są chłodne kolory (błękitne i białe), wypróbujmy pomarańczowe zasłony wokół naturalnych odcieni drewnianych żaluzji, aby dodać odrobinę koloru. Jeśli nie lubimy jasnych kolorów, białe lub jasne kremy do zasłon zapewniają wyrazisty wygląd, który dobrze pasuje do różnych stylów niewidomych. Jeśli chodzi o rolety Świecie jest mieejscowością, gdzie porządne rolety można zamówić bez problemu.

Łączenie nadruków na zasłonach i żaluzjach może wyglądać zbyt przytłaczająco w pomieszczeniu, zwłaszcza jeśli przestrzeń jest niewielka lub jest już narażona na wiele odbitek. Idealną kombinacją, jeśli decydujemy się na nadruki, są rolety w jednym kolorze w połączeniu z wzorzystymi zasłonami, które mają kolor na rolecie.