Psi Fryzjerzy

Od pewnego czasu w Polsce jest moda na tak zwane pieski kanapowe. Są to przedstawiciele małych ras takich jak maltańczyki, pekińczyki yorkshire terriery. Tego typu psy traktuje się jak dzieci, są one czymś w rodzaju maskotki do rozpieszczania. Wiele kobiet także traktuje je jako dodatek do własnej stylizacji.

Fryzjer dla psa kanapowego

strzyżenie psówNoszą je w torebkach, ubierają w specjalne ubranka, praktyczni inne na każdy dzień. Zabierają na wizyty do salonów piękności i do fryzjer dla psa kraków. W tych działaniach,dla wielu nieco racjonalnych jest jednak logika. Wiele osób sobie nie zdaje sprawy, że taki mały pies, potrzebuje ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Ktoś stwierdzi, że ma futro. Owszem ma, ale po pierwsze nie są to zwierzęta przystosowane do naszych warunków klimatycznych, po drugie pies żyjący w domu i to praktycznie każdy pies nigdy nie wykształci takiej warstwy futra, która mogłaby być wystarczająca ochroną, dlatego zakładanie ubranek zwłaszcza w okresie późnej jesieni i zimy jest praktycznie konieczne. Co w takim razie z wizytami u psiego fryzjera? To zależy na jakie zabiegi się decydujemy, Czesanie fryzur ma jedynie właściwości estetyczne, jednak już takie zabiegi jak strzyżenie psów usuwaniem insektów, przycinanie pazurów, szczotkowanie, wyczesywanie kołtunów, higienę oczu i kąpiel mają już całkiem duże znaczenie nie tylko dla wyglądy zwierzęcieć, ale także i jego zdrowia. Odpowiednio przystrzyżone futro zwłaszcza w okresach letnich może przynieść ulgę psu i ochronić go przed przegrzaniem organizmu. Kąpiele natomiast usuwają nie tylko zanieczyszczenia z samej sierści, ale także pomagają dbać o skórę, a co za tym idzie niwelują ryzyko rozwinięcia się rożnego rodzaju chorób.

Moda czy nie obecny trend dbania o swoje małe pieski nie jest wcale taka fanaberią jak się wydaje, wręcz przeciwnie samo troszczenie się o nie zabieranie na specjalne zabiegi i dobieranie odpowiedniej odzieży jest dobre, oczywiście do momentu w którym pamiętamy, że jest to żywe stworzenie i robimy to dla niego, a nie tylko ładny dodatek do nowej kreacji.