Przedszkole dla maluchów

Pierwsze trzy lata życia znaczna większość dzieci spędza z mamą w domu. Jedyne rodzice, którzy muszą wrócić do pracy, posyłają malucha do żłobka, który przyjmuje dzieci od kilku miesięcy do trzech lat. Przedszkole wbrew pozorom ma ogromny wpływ na dziecko.

Co robią dzieci w przedszkolu?

dobre przedszkola warszawaDla wielu mam, zostawienie dziecka w przedszkolu nie jest proste, ale z czasem zauważają tego dobre strony. Maluchy szybciej się rozwijają, stają samodzielne, zyskują nowych przyjaciół i nabywają coraz więcej umiejętności ruchowych i manualnych. Dzieci w placówce spędzają najczęściej od pięciu do nawet dziesięciu godzin, w czasie których mają zapewnione wyżywienie składające się ze śniadania, obiadu i podwieczorka, a także dowolnej ilości wody czy herbaty. W godzinach popołudniowych dzieci udają się na drzemkę, która w tym wieku jest bardzo ważna. Jeżeli potrzebne nam są dobre przedszkola Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy je w centrum stolicy. Zatrudniają one wykwalifikowanych opiekunów, którzy potrafią podejść we właściwy sposób do każdego dziecka. Dzieci są zapisywane do przedszkoli już na początku roku, a pierwszy dzień w placówce ma miejsce dopiero z początkiem września. Rodzice mogą wybierać przedszkole spośród prywatnych i samorządowych, które każdego roku przyjmują po kilkadziesiąt maluchów. Po trzech latach, czyli w wieku sześciu lat, dzieci idą do szkoły podstawowej, która jest kolejnym etapem w rozwoju małego człowieka. Dobre przedszkole niekoniecznie musi być prywatne, bo samorządowe dorównują im jakością.

Najważniejszą różnicą pomiędzy prywatnymi a państwowym przedszkolami, są płatności, ponieważ w przypadku niepublicznych, rodzice płacą za wszystko w całości. Natomiast w samorządowych placówkach mają zapewnione pięć godzin dziennie pobytu w placówce za darmo.