prywatny dom seniora

Prywatny dom seniora to najlepsze co mogło mnie spotkać

Ze względu na to, iż prywatne domy opieki wyrastają jak grzyby po deszczu postanowiliśmy sprawdzić co o takich ośrodkach myślą osoby, którym domy opieki mają zapewnić godne warunki i sprawdzić aby jesień ich życia była jak najprzyjemniejsza – pensjonariusze.

Prywatny dom seniora jest rewelacyjny

prywatny dom senioraPierwszą osobą, którą poprosiliśmy o opinię jest Pani z bydgoskiego prywatnego domu seniora: ,,Prywatny dom seniora to najlepsze co mogło mnie spotkać. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, pamiętam nagłaśniane przez media historie ludzi, którzy w takich domach byli głodzeni i torturowani. Mój syn i jego żona opiekowali się mną jak tylko mogli, jednakże sytuacja na rynku pracy jest taka, że pracują coraz dłużej. Decyzję o oddaniu mnie do prywatnego domu seniora podjęliśmy po tym jak będąc sama w domu straciłam przytomność i przez kilka godzin leżałam na podłodze nie mogąc wstać. Pamiętam to jak dziś, byłam przerażona a i syn i synowa mieli nadgodziny. Jak wrócili wszyscy byliśmy przerażeni, co prawda mi nic poważnego się nie stało ale kto wie jak to skończyłoby się następnym razem. Ośrodkiem prywatnej opieki nad osobami starszymi jestem zachwycona, opieka na najwyższym poziomie, nie muszę już sama pamiętać o lekach, dbają też o moją dietę z którą zawsze miałam problem. Mieszkam w dwuosobowym pokoju, dzięki czemu nie jestem sama tylko przez cały dzień mam osobę z którą mogę porozmawiać. Bardzo się polubiłyśmy.” O kolejna opinię poprosiliśmy Pana z warszawskiego domu seniora: ,,Od kiedy zmarła moja żona byłem ciągle w mieszkaniu sam, dzieci mnie odwiedzały ale rzadko bo mieszkają daleko.

Od kolegi, który w takim prywatnym domu seniora był wiedziałem jak to wygląda więc nie zastanawiałem się długo. W domu seniora przeżyłem drugą młodość, po śmierci żony nie mogłem dojść do siebie, tutaj, wśród ludzi bardzo szybko mi się to udało.”