Profesjonalna psychoterapia par

W relacjach damsko – męskich bywa różnie, w zależności od charakterów, temperamentów czy uczuć jakimi siebie darzą ludzie. Czasem nie wystarcza samo uczucie, kiedy ludzie się nie słuchają i nie rozumieją przekazywanych komunikatów.

Kiedy udać się na psychoterapię?

psychoterapia par UrsynówŻycie w związku nie jest proste, ponieważ to sztuka kompromisów. Jak w każdej relacji, każda ze stron coś daje i czegoś oczekuje. Jeżeli partnerzy znają swoje oczekiwania i potrzeby, to nie powinni mieć większego problemu z dogadaniem się. Jeżeli tego nie potrafią i na dodatek nie umieją słuchać, to przyszłość związku stoi pod znakiem zapytania. Kłótnia czasem jest nieunikniona, ale też może ona przynieść jakieś korzyści jeżeli będzie konstruktywna. Są pary, które pomimo wszelkich prób nie potrafią żyć w zgodzie i potrzebują pomocy z zewnątrz. W takiej sytuacji sprawdzi się psychoterapia par Ursynów jest dzielnicą Warszawy, gdzie znajdziemy kilka gabinetów, do których są kierowane związki z problemami. Terapia może trwać tydzień, miesiąc, a może nawet rok. Wszystko zależy od nastawienia partnerów, ich chęci współpracy i tego czy im naprawdę zależy. W związku zawsze najważniejsza jest miłość, ale żeby trwała wiecznie, trzeba o nią systematycznie dbać. Problem z porozumieniem się ma wiele par, które mają nawet wieloletni staż. Nie zawsze ludzie potrafią wypracować swój własny złoty środek na związek i dlatego też potrzebują pomocy. Psychoterapeuta pomaga takim ludziom dojść do źródła problemu i wspólnie znaleźć jego rozwiązanie.

W związku nie powinno być: moje, twoje, a jedyni nasze. Pracuje się na wspólną przyszłość, dlatego warto się dogadywać, szanować i akceptować. Terapia może przynieść zamierzone cele, jeżeli partnerzy będą chcieli znaleźć pozytywne rozwiązanie.