Produkcja śmieci

Rzadko zastanawiamy się nad tym ile śmieci produkujemy rocznie i skąd one się w ogóle biorą. Codziennie przeciętny dom produkuje ich bowiem kilogramy, które później muszą zostać gdzieś przewiezione i zabezpieczone.

Woreczki strunowe ograniczyłyby liczbę śmieci

Woreczki strunoweWystarczy aby czteroosobowa rodzina przez miesiąc nie wynosiła śmieci, a już jeden z pokoi musiał by się zamienić w wysypisko. Całą winą ponoszą za to opakowania jednorazowe, worki foliowe i wszystko co zdobi kupowane przez nas produkty. Producenci wręcz prześcigają się w tym kto zużyje więcej materiału aby korzystnie przedstawić swój produkt. Możemy się o tym przekonać kupując na przykład słuchawki do telefonu komórkowego bądź i odtwarzacza muzycznego. Będą one opakowane w taki sposób, że ich wydostanie wiąże się z kilkunastu minutowym wysiłkiem. Trzeba bowiem przebrnąć przez kilka wart foli aby później trafić, na chroniące takie produkty opakowania kartonowe. Później jeszcze musimy powalczyć z plastikową obwolutą i odwinąć zabezpieczającą tasiemkę. Takie taśmy pakowe są często najdłuższym i najbardziej irytującym przystankiem. Dopiero kiedy poradzimy sobie z tym wszystkim, możemy się cieszyć zakupionym produktem. Zwróćmy jednak kiedyś uwagę, że same słuchawki zajmują kilkunastokrotnie mniej miejsca niż całe opakowanie, które oczywiście i tak wyląduje w śmietniku. Właśnie to przez te wszystkie kartony fasonowe i inne obwoluty produktów jesteśmy zasypywani śmieciami. Każdy artykuł musi być ładnie zapakowany aby przyciągnąć uwagę, przemierzającego sklep klienta. Sami więc po części jesteśmy winni istnienia obecnego stanu, ponieważ to nasz konsumpcjonizm doprowadził do tego, ze producenci muszą sięgać po takie sposoby. Jedynym biznesem który jeszcze się chroni przed tym trendem jest branża budowlana.

Popularne tam są woreczki strunowe inne tego typu opakowania. Są one bowiem bardzo tanie i bardzo dobrze spełniają swoją role. Tam nieistotne jest kolorowe opakowanie, tylko praktyczna i zminimalizowana obwoluta.