Prezent zamiast bukietu ślubnego

Bardzo często zdarza się, że para młoda nie chce dostawać bukietów na swoje wesele. Woli te kilkanaście złotych przeznaczyć na coś innego. Wtedy zazwyczaj umieszcza drobną adnotację na zaproszeniach co do preferencji jeśli chodzi o prezenty ślubne.

Co dać zamiast kwiatów parze młodej?

co kupić na ślub zamiast kwiatówNie zawsze para młoda chce dostać w prezencie bukiety kwiatów. Wtedy często pisze na zaproszeniach dla swoich gości co kupić na ślub zamiast kwiatów. Zazwyczaj są to bardzo szczytne cele pary młodej bo chcą np. wesprzeć schronisko. W tym celu zbierają koce, karmę dla psów i tym podobne rzeczy. W bardziej szczytnych celach para młoda zbiera drobne datki np. na domy dziecka, różne organizacje charytatywne wspierające leczenie chorych dzieci. Dlatego taka informacja, która zawarta jest na zaproszeniu jest zazwyczaj bardzo dobrze odebrana przez wszystkich gości weselnych. Zdarza się oczywiście, że para młoda pisze wprost, że chce np. kupon na totolotka. Oczywiście takie informacje zazwyczaj zawarte są i opisane w sposób z humorem np w formie wierszyka. Wszystko oczywiście zależy od tego co akurat w danym momencie chce i robi para młoda. Zdarza się również tak, że jeśli para młoda akurat remontuje swoje przyszłe mieszkanie to chce zamiast kwiatów np. drobny bon podarunkowy do marketu budowlanego lub salonu meblowego.

Jeśli jesteśmy zaproszeni na wesele z pewnością wiemy, że chcemy wręczyć parze młodej pieniądze. Jest to najbardziej trafiony prezent, z którego na pewno każdy będzie zadowolony bo można dołożyć i kupić coś fajnego. Jeśli jednak para młoda oznajmia podczas wręczania zaproszenia, że nie chcę dostać kwiatów też coś innego to zazwyczaj zastanawiamy się co możemy jej kupić. Pomysłów jest bardzo dużo. Można podarować bon do jakiegoś fajnego sklepu, piękne filiżanki z imieniem pary młodej lub nawet ręczniki czy komplet pościeli. Zazwyczaj wszystkie prezenty są bardzo dobrze odebranie.