Poszukiwania maty chłodząco-grzejącej

 

Z racji zawodu bardzo dużo podróżuje po kraju. Jestem kierowcą samochodu ciężarowego. W upale dni często doskwiera mi gorąc w kabinie. Rozmawiałem na ten temat z kolegami po fachu. Kilka osób poleciło mi, abym zaopatrzył się w matę chłodzącą na fotel samochodowy. Teraz jest bardzo duży wybór takich mat na rynku i z pewnością znajdę coś dla siebie. Postanowiłem zainteresować się tematem.

Jakie maty chłodząco-grzejące są najlepsze?

mata chłodząco grzejącaPrzede wszystkim uznałem, że najlepsza dla mnie będzie mata chłodząco grzejąca. Taka mata jest uniwersalna i może mi służyć zarówno latem jak i zimą. Wybrałem dla siebie matę, która ma wbudowane specjalne wentylatory na oparciu i pod siedziskiem. W ten sposób umożliwia przepływ powietrza i zapobiega poceniu się lub marznięciu podczas długich podróży samochodem. Kolejną jej zaletą jest to, że posiada specjalne pasy montujące. Dzięki temu mata nie zwija się i nie skręca na siedzeniu. Jest wygodna i ma praktyczne sterowanie. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, dzięki czemu jest ono możliwe i bezpieczne nawet w trakcie jazdy samochodem. Jest to ważne, ponieważ mata ma kilka poziomów chłodzenia i grzania i można je swobodnie zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb. Dodatkowo mata jest bardzo prosta w montażu. Można ją także montować w różnych modelach samochodów, dlatego jest uniwersalna.

Zakup i montaż takiej maty znacząco ułatwił mi pracę. Dzięki temu podróże ciężarówką po kraju stały się o wiele przyjemniejsze. Ze swojej strony uważam, że taka mata jest świetną alternatywą dla podgrzewanych siedzeń w samochodzie. Jest bardzo prosta w obsłudze, a jeśli tak jak ja ktoś zdecyduje się na matę w kolorze tapicerki, to nawet nie widać jej we wnętrzu samochodu, ponieważ tak dobrze wtapia się w tło.