Popularny olej z marihuany

W konopiach można zidentyfikować ponad sto substancji czynnych, ale tylko w przypadku niewielu, udało się dowieść iż wykazują właściwości prozdrowotne. Jedną z nich jest, na pewno, kannabidiol (CBD), którego właściwości, jak do tej pory, zostały przez naukowców najlepiej poznane.

Oryginalne olejki z marihuany CBD

olej z marihuany sklepNie wszystkie gatunki konopi są nielegalne, czego doskonałym przykładem są odmiany siewne (sativa), charakteryzujące się mikroskopijną zawartością psychoaktywnego (odurzającego i uzależniającego), tetrahydrokannabinolu (THC). To właśnie z tych gatunków pozyskuje się najlepsze olejki CBD, dzięki czemu są one, nie tylko, legalne, ale, co najważniejsze, w stu procentach, bezpieczne. Nie można również zapominać iż cieszą się one statusem wyrobów ekologicznych, gdyż pochodzą z upraw, gdzie nie wykorzystuje się herbicydów, pestycydów, GMO ani nawozów sztucznych. Gwarantuje to tym wyrobom absolutną czystość, a co za tym idzie, najbardziej wydajne działanie. Jeśli chcemy nabyć olej z marihuany sklep internetowy, jest ku temu najlepszym miejscem. Powód jest prosty, a właściwie są one dwa: największy wybór oraz najniższe ceny. Nie jest, więc dziwne, że amatorzy produktów z CBD, kupują je, zazwyczaj, online. Gdy natomiast idzie o przechowywanie tych wyrobów, trzeba zapewnić im miejsce suche i zaciemnione, gdyż, w przeciwnym razie, mogą bardzo szybko stracić swoje właściwości oraz charakterystyczny, konopny aromat.

Większość olejków CBD odznacza się bardzo wyrazistym gorzkim smakiem, co nie musi przecież odpowiadać każdemu, toteż, jeśli tak, jest, warto zmieszać je z jogurtem naturalnym lub rozcieńczyć wodą. Natomiast, innym sposobem na uniknięcie gorzkiego posmaku, jest poddawanie olejów procesowi waporyzacji (odparowywania).