Roleta

Plusy i minusy rolet okiennych

Każde rozwiązania niosą za sobą jakieś zalety i wady. Tak jest również i w przypadku osłon okiennych. Coraz częściej ludzie odchodzą od tradycji i rezygnują z firan czy zasłon.

Jakie są plusy i minusy rolet?

RoletaRzadko kto dziś ma w okna długie do ziemi białe firany, większość osób decyduje się na praktyczniejsze, wymagające mniejszego nakładu pracy rolety. Nie ma konieczności ciągłego ich zdejmowania, prania i ponownego wieszania, co niekiedy jest bardzo uciążliwe i problematyczne, bowiem wymaga wyciągnięcia drabiny, długim staniem w rękoma ku górze i zapinaniem brzegów firan na żabki lub haczyki. Natomiast rolety z Szczecina zawieszone raz, spokojnie posłużą nam kilka lat. Poza tym, stosując rolety zewnętrzne mamy stu procentową pewność, że nie grozi nam włamanie. Zdecydowanie dużą zaletą jaką niesie za sobą zakup rolet okiennych, jest ich duża różnorodność z pewnością dorównująca firnom. Obecnie do ich produkcji wykorzystuje się wiele rodzajów materiałów, o różnych kolorach i wzornictwie, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do aranżacji pomieszczenia i nie będą one odbiegać od reszty wystroju wnętrza. Szczególnie stosując plisy, które pełnią tą samą funkcję, a są znacznie bardziej dekoracyjne.

Kolejną zaletą rolet z pewnością jest to, że nie zabierają tyle światła, bowiem gdy są odsłonięte w pełni korzystamy z wpadających do środka promieni słonecznych, a jednocześnie gdy są one dla nas zbyt uciążliwe latem możemy się skutecznie przed nimi odsłonić. Jednak dużym minusem jest to, że gdy są zasłonięte nie widać nas z zewnątrz, ale i my nie widzimy tego co dzieje się przed naszym oknem.