Plecak szkolny – przewodnik dla dzieci i rodziców

Każde dziecko musi codziennie nosić do szkoły zeszyty, książki, długopisy, śniadanie, butelkę do picia i wiele innych rzeczy. Dlatego ważne jest, aby właściwie zapakować plecak, ale też odpowiednio go dobrać. To nie tylko ułatwi dziecku szybkie znajdowanie rzeczy, ale także wpływa na zdrowie jego pleców.

Wskazówki dotyczące pakowania plecaka szkolnego

plecak szkolny coolpackZeszyty, książki i inne ciężkie przedmioty należy pakować jak jak najbliżej tyłu. W rezultacie środek ciężkości znajduje się blisko ciała, a tornister nie odsuwa się. Piórniki, linijki i inne rzeczy, które są lekkie, można włożyć do plecaka do mniejszych przegródek lub po zewnętrznej stronie przegrody głównej. W bocznych kieszeniach znajdują się miejsca na kanapki, butelkę do picia i klucze. Chcąc prawidłowo zapakować plecak szkolny Coolpack trzeba zapewnić równomierny rozkład ciężkości, aby plecy dziecka nie były obciążone z jednej strony. Odpowiedni plecak to taki, który jest stabilny, dobrze przylega do pleców dziecka i jest stworzony ze sztywnego materiału, który nie uwiera. Przedmioty, które nie są potrzebne, powinny zawsze pozostać w domu, ale dzieci i tak je zabierają do szkoły. Dlatego tutaj doskonałym rozwiązaniem okaże się plecak Coolpack. Nie ma w końcu nic ważniejszego, niż zdrowie dziecka, ale bólu pleców można również uniknąć, nosząc torbę prawidłowo. Jeśli dziecko narzeka na bóle pleców, należy najpierw sprawdzić dopasowanie torby szkolnej. Jako ogólne zalecenie dotyczące masy zapakowanej torby, to nie powinno ono przekraczać dziesięć do dwunastu procent masy ciała.

Średnio siedmioletnie dziecko waży trzydzieści kilogramów, a może unieść maksymalnie od trzech do czterech kilogramów. Ale w tym wszystkim ważna jest nie tylko siła fizyczna, ale i także równowaga, a taką równowagę jest w stanie zapełnić plecak szkolny, który jest idealnie dostosowany do konkretnego dziecka.