terminal pos

Płatność terminalem pos czy gotówką?

Wiele osób zastanawia się kiedy warto płacić kartą a kiedy wręcz gotówką. Otóż nie zawsze możemy zapłacić kartą, szczególnie gdy w danym punkcie usługowym nie ma takiej możliwości. Warto wtedy mieć przy sobie gotówkę.

Terminal pos nie wszędzie się sprawdzi

terminal posCiągnąc dalej warto wiedzieć, że część sklepów nie oferuje możliwości zapłaty za produkty czy usługi za pomocą terminale pos. Terminale płatnicze są dla nich nieopłacalne z kilku powodów. Może się okazać, że klientów jest tak mało, że więcej płaciliby za obsługę płatności kartą niż zarobili. Ma to miejsce szczególnie w kioskach i innych tego typu miejscach. Kolejnym miejscem, gdzie terminal pos jest wręcz niepożądany są wszelkiego rodzaju warsztaty samochodowe. W wielu tego typu miejscach dochodzi do większych lub mniejszych przekrętów, które raczej nie wyjdą na wierzch jeśli nie będą udokumentowane. Podobnie sprawa wygląda z tanimi marketami. Nie dość, że ceny mają niższe u innych to w przypadku, gdy właściciele sklepów musieliby jeszcze dopłacić do transakcji to staje się to nieopłacalne. Warto mieć to na uwadze. Część ludzi robi problemy gdy zapakowali pełny koszyk a nie mogą za niego zapłacić kartą. Nie warto płacić kartą za prezenty dla kochanki. Żona prędzej czy później wykryje niezgadzający się stan konta i niestety dojdzie do awantury.

Dlatego moim zdaniem w niektórych sytuacjach lepiej zapłacić gotówką. Warto zawsze nosić ze sobą trochę gotówki. Unikniemy wtedy niemiłych sytuacji gdy chcąc coś zakupić wyjdziemy z niczym. Warto o tym pamiętać i nie najeść się przypadkowo wstydu.