Pierwsze okulary dla malucha

Wada wzroku to jeszcze nie koniec świata, a im wcześniej rozpoznana, tym szanse, na jej korektę są większe. I choć nie od razu maluch może do okularów być przekonany, to rodzice na pewno znajdą sposób by dziecko do tego przekonać.

Jakie okulary wybrać dla naszej pociechy?

Badanie wzrokuWarto pamiętać, że okulary dla dzieci różnią się od tych, które wybierają dorośli, przede wszystkim dlatego, że codzienna aktywność najmłodszych jest zdecydowanie inna. Optyk dla dzieci przeprowadzi badanie wzroku pomoże dobrać tak okulary, żeby nie tylko były praktyczne, ale by dodawały dziecku uroku i go zdobiły. Dlatego zakupu okularów musi odbyć się dzieckiem, gdyż koniecznie trzeba dopasować ich rozmiar do kształtu głowy dziecka . Optyk musi również dobrze wyprofilować zauszniki i indywidualnie zogniskować soczewki. I choć to jak wyglądają oprawki okularowe dla dzieci, ma znaczenie, to znaczenie mają również inne aspekty. Maluchy najlepiej czują się w okularach, których szkła przypominają elipsę, gdyż nie zwężają one pola widzenia. Ponadto dobrze gdyby by były one pokryte filtrem UV, które jednocześnie będą chronić wrażliwe oczy dziecka przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Dość duża wagę należy przyłożyć do zauszników, które odpowiadają a to, jak okulary trzymają są na przysłowiowym nosie. Ponadto muszą być tak wyprofilowanie zabezpieczone , aby zapewniały komfort noszenia. Ważne jest również to, aby oprawki dla dzieci podobały się nie tylko rodziców, ale również tym, którzy będą je nosić.

Dobrze dobrane, lekkie okulary sprawią, że ich noszenie nie będzie sprawiało dziecko problemów, a tym samym staną się one integralną częścią jego osoby.