Pierwsza pomoc z płukanką do oczu Plum

Codziennie dochodzi do wielu wypadków na drogach oraz w zakładach w pracy. Przyczynami takich zajść są prędkość, nieuwaga, picie alkoholu lub zażywanie innych substancji odurzających bądź nierozsądne zachowanie. Najczęściej wynikiem wypadku okazują się być złamania, rany i oparzenia, ale bywa, że cierpi również narząd wzroku. Szybka pomoc może go uratować.

Natychmiastowa reakcja i użycie płukanek

płukanka plum eye washRanę odpowiednio się przemywa i opatruje – jest to oczywiste dla każdego, kto przechodził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. W samochodzie, kiedy jedziemy do centrum handlowego lub w odwiedziny do znajomych, raczej nie zdarza nam się specjalnie się osłaniać. Dlatego warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu apteczki, na wypadek, gdybyśmy byli zmuszeni z niej skorzystać. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim sterylne kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem, bandaże i środki dezynfekujące, ale warto też zadbać o płyn do przemywania oczu. Jedną z opcji jest płukanka Plum Eye Wash. Neutralizuje ona kwasy i zasady, a także wypłukuje drobne zanieczyszczenia stałe, chroniąc oczy przed uszkodzeniem. Zasadniczo najlepsze jest unikanie zagrożeń lub ich minimalizacja, na co mamy szansę w miejscu pracy, kiedy zgodnie z zasadami BHP zakładamy odzież, obuwie i akcesoria ochronne. Nawet jeśli zastosujemy wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, w dalszym ciągu warto mieć w pobliżu coś na nagły wypadek.

Nie każda rana czy uszkodzenie wymaga interwencji służb ratowniczych. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba się nią odpowiednio zająć i jej zdezynfekować. Pomocne w takiej sytuacji okażą się jałowe opatrunki, płyny odkażające i bandaże, ale warto także skorzystać z nowocześniejszych wynalazków, jeśli na przykład do oczu dostaną się drażniące drobinki.