Pielęgnacja aparatu słuchowego

 

Życie w świecie pełnym głośnych dźwięków nie jest przyjazne dla naszego słuchu. Długotrwały kontakt z hałasem o wysokim natężeniu negatywnie wpływa na nasz zmysł i bardzo często powoduje nieprzyjemne ubytki i szumy. Jednym z rozwiązań w tej sytuacji jest stosowanie aparatów słuchowych. Jak pielęgnować i czyścić te urządzenia?

Z jakich akcesoriów należy korzystać?

akcesoria do aparatów słuchowychOdpowiednia pielęgnacja aparatu słuchowego może skutecznie przedłużyć jego żywotność. Im bardziej przyłożymy się do czyszczenia urządzenia, tym mniej będziemy narażeni na infekcje związane z zabrudzeniami znajdującymi się na wkładce usznej aparatu. Jednym z podstawowych elementów, bez którego nie ma mowy o dobrej pielęgnacji, są specjalne osuszacze. Mogą być to elektroniczne urządzenia lub też specjalne pudełeczka z higroskopijną kapsułką osuszającą umieszczoną w środku. Osuszanie aparatu pozwoli nam pozbyć się niebezpiecznych bakterii i niechcianych zabrudzeń. Aby dobrze dbać o swoje urządzenie, możemy zaopatrzyć się w kilka środków czyszczących. Akcesoria do aparatów słuchowych to między innymi tabletki, spraye, chusteczki do dezynfekcji i nici do czyszczenia to popularne produkty, które pozwolą nam zadbać o nasze niewielkie urządzenia. Możemy również zakupić całe zestawy do pielęgnacji, które zawierają wszelkie niezbędne elementy do przechowywania oraz dezynfekcji. Przy używaniu aparatów nie można zapominać też o bateriach, które cechują się zróżnicowaną mocą i czasem pracy.

Zakup aparatu słuchowego jest bezpośrednio związany z odpowiednią pielęgnacją. Aby nasze urządzenie służyło nam jak najdłużej, powinniśmy codziennie czyścić je z zabrudzeń i bakterii. Do najpopularniejszych akcesoriów czyszczących zalicza się osuszacze, spraye, chusteczki dezynfekujące oraz nici.